| angel1797 a întrebat:

Buna tpu.stiu ca e o intrebare cam proasta dar totusi a sa vio pun.la noi in oras(tg-jiu) la o nunta o fata a fost dominisoara de onoare (cu toate ca nu mai era virgina) si i-ar fi luat ornamenetele de pe lumanare foc si lumea spune ca se datoreaza faptului ca nu mai era domnisoara.voi fi si eu la anul domnisoara de onoare voi ce spuneti ca cred in asa ceva.va rog frumos nu faceti misto sau glume. funda

7 răspunsuri:
| WeAreYoung a răspuns:

Nu cred in tampenii din astea poate ea a avut doar ghinion

| neutrino a răspuns:

"Ca crezi "sau nu, vezi sa nu ia foc toata biserica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa fii virgina ca sa fii domnisoara de onoare doar sa nu fii casatorita la randul tau atata tot.eu asa cred. fata a avut putin ghinion cu siguranta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi-le sa puna ornamente non-combustibile, fata!

| FcRb1923Madalin a răspuns:

Cea mai mare prostie auzita ever laughing

| OannaAnna a răspuns:

Am auzit si eu de " legenda " ( ca sa spun asa ). pe vremea bunicilor erau tot felul de" legi " nescrise care erau respectate si erau transmise din generatie in generatie. in zilele noastre lumea nu le mai da atentie. totusi batranii sustin ca este adevarat iar oamenii de stiinta sustin ca e doar un mit vechi. probabil fata aceea a avut ghinion. eu zic sa ii intrebi pe bunicii tai sa vezi ce zic ei. PS. si cu parintii poti sa discuti aceasta nelamurirewinking. big grin

| Adrian292929 a răspuns:

Era o simpla neatentie cand a luat ala foc... daca nu mai esti virgina nu e un blestem sau ceva. babele. daca nu ar fi..nu s-ar povesti laughing oricum e apel unic si gratuit 112 daca e sunama sa vin cu masina de pompierii. happy