| madalishor0021 a întrebat:

Buna tpu.sunt ff ingrijorata.pot fi insarcinata daca acum aprox 3 luni am avut mai multe contacte neprotejate dar nu a ejaculat in mine? tin sa va spun si ca menstruatia mi.a venit regulat de fiecare data.dar ma nelinisteste faptul ca la terminarea ciclului din prima luna mi-a aparut o dunga de la ombilic in jos pana la zona pubiana e putin mai inchisa la culoare iar in jurul buricului este la fel ..mai inchis la culoare! simt ca mi sa marit burta in prezent si ma simt mereu balonata..alte simptome nu am avut.astept sa imi vina ciclu acum pe 4..am si simptom premestrual ma dor sanii.pot fi insarcinata sau doar paranoica? va multumesc

5 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

De ce nu faci un test de sarcină să te liniștești? happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU eşti însărcinată ( ţi-am mai spus )!

Stai liniştită şi nu te mai stresa degeaba.

Toate cele bune.

| Danysan a răspuns:

Daca ati facut fara exista posibilitatea -Nu conteaza sa isi dea drumu in tine.Cand faci fara se poate...Dar daca ai luat pastila de a doua zi (Escapelle)sau alt fel, nu ar trebui sa iti faci probleme.Cel imi bine e sa mergi al medic poti avea o problema de sanatate nu vreau sa zic altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde mai frate paranoia asta la toate fetele? nu ai cum sa fi insarcinata daca ti-a venit ciclul regulat, mergi la un consult medical deoarece noi ne dam cu parerea iar postarea ta este despre sanatate drept pentru care numai un medic poate da sfaturi, sanatate!

| SkyNets a răspuns:

Esti paranoica nu ai cum sa fii insarcinata daca nu a ejaculat in tine si asta a fost si acuma trei luni, iar apoi ti-a venit si menstruatia regulata