| TheOne77 a întrebat:

Buna TPUwinking Sunt intr-o pasa proasta...Imi place de un baiat pe care eu proasta l-am respins deoarece si lui ii placea foarte mult venea la mine cu mai multi amici si imi spunea ca sunt papausa lui,imi ciufulea parul mereu,mereu ma saruta pe obraz, mie la timpul ala adica o saptamana laughing nu-mi placea de el dar acum vreau sa fiu cu el a incercat sa ma sarute dar eu l-am respins pentru ca mie nu-mi placea de el dar acum il vreau inapoi crying Cum sa fac sa-i zic? Var rog mult sa ma ajutati! sad

Răspuns Câştigător
| Phini a răspuns:

happy nu ma judeca dupa varsta sau poza.

Poate ca ai 31 de ani, dar asta nu inseamna neaparat ca ai dreptate.

Sunt adolescent, cred ca intru mult mai mult in contact cu cei de varsta mea, decat o faci tu.
Intr-adevar, multi sunt cu intentii rele, dar asta nu inseamna ca toti sunt asa.
Consider ca nu putem sa o ajutam cu adevarat daca nu il cunoastem pe tip.
Putem decat sa ne dam cu parerea, consider ca ii destul de mare si de matura ca sa poata sa isi de-a seama si singura cum e o persoana.

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fa-i un cadou de 'impacare'. Practic nu-i impacare, ca nu ati fost certati, dar este ceva sa-i arati o mica atentie. Poate fi o ciocolata, sa se 'indulceasca' dupa ce l-ai respins atunci, poti apoi sa-i zici ca ai fost prea mironosita, sau ceva de genul asta.

| neutrino a răspuns:

Simplu si normal: nu-i zice! Daca doreste sa te cucereasca, lasa-l sa transpire, nu te oferi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic, tu nu trebuie sa spui nimic. nu ai de ce sa iti ceri scuze, nu ai de ce sa spui ca el e primul e dreptul tau sa cunosti mai multi prieteni. de obicei ei abia asteapta sa le spui din prea multa ta compasiune ca nu sunt pe locul doi si sunt superiori primilor, apoi cred ca au dreptul la tine si vor sti mereu sa se comporte astfel incat sa fie bine numai pentru ei

Răspuns utilizator avertizat
| sirD a răspuns:

El doar se juca cu tine, te asigur, spunandu-i sentimentele tale doar te injosesti si te asiguri sa nu te mai placa.
Sedu-l, fa-l catelusul tau, joaca-te cu el citeste in domeniu

| Phini a răspuns (pentru sirD):

" sedu-l, fa-l catelusul tau..." Serios?
Daca nu esti in stare sa o ajuti, las-o in pace...
Decat sa inrautatim problema, poate tipul nu e asa cum insinuati.
Eu cred ca ea stie cel mai bine cum e, si cum se comporta cu altele sau cu altii, dupa acest lucru, consider ca isi poate face o parere.

| TheOne77 explică (pentru sirD):

Nu se juca sad Era ceva serios pentru el a spus ca ma place foarte mult pentru ca sunt micuta si nu umblu ca celelalte fete din gasca noastra dupa... si el chiar apreciaza asta sad

| sirD a răspuns (pentru Phini):

Nu prind unde am gresit, poate ma ajuti

| sirD a răspuns (pentru TheOne77):

E posibil sa gresesc.
Invita-l undeva, in doi dar nu-i spune ca-l placi!
Crede-ma am 31 de ani stiu bine despre ce vorbesc
Baetii cand s-au linistit ca ii placi isi pierd interesul

| Phini a răspuns (pentru sirD):

Uite acum ai raspuns bine.

| sirD a răspuns (pentru Phini):

Ce esti tu? lupul moralist?
e poza ta?
habar nu ai

| IuliiMD a răspuns:

Cand s-a intamplat asta?

| TheOne77 explică (pentru IuliiMD):

Acum o saptamana sad