| Nextone a întrebat:

Sunt intr-o situatie cam delicata si am nevoie de pareri, va rog!big grin
Am avut o relatie de 3 ani care s-a terminat acum un an(am 19 ani).In acest timp ne-am mai intalnit nu am rupt de tot legatura dar de vreo 2-3 luni ne-am departat foarte mult unu de altu din cauza ca el a avut o relatie cu o fata care a devenit geloasa din cauza fapului ca el mai vorbea cu mine si se pare ca a decis sa ii faca ei pe plac.Acum ei nu mai sunt oficial impreuna desi stiu ca se mai intalnesc si din cate am observat el tine la ea.
Problema e ca in acest timp si eu m-am indepartat de el si mi-am facut o noua relatie dar nu e acelasi lucru.La inceput chiar mi l-am dorit pe baiatul respectiv,e foarte bun cu mine se poarta frumos,(fostul nu se purta prea frumos cu mine,au existat multe certuri intre noi) dar acum parca nu mai simt nimic.
Nu inteleg de ce orice baiat imi gasesc, oricat de bun ar fi tot la fostul ma gandesc, nu se poate compara ceea ce simteam cand il imbratisam pe fostul cu ceea ce simt acum cu actualul.Sunt destul de fericita cand sunt cu el dar parca lipseste ceva.Stiti cum se spune"iti dai seama ca e dragoste adevarata daca atunci cand esti cu persoana iubita parca ai tot ce iti doresti si nu mai vrei nimic altceva"
Nu imi bat joc de actualul sau ceva, chiar mi l-am dorit si tin la el dar nu e tot acelasi lucru ca si cu fostul.
Ce sa fac?sad

3 răspunsuri:
| Lur656i a răspuns:

Am fost de curand in exact aceeasi situatie. daca se poate, impaca-te cu fostul. e cel mai bine. pupici

| neutrino a răspuns:

De ce-ti bati joc de "actualul"?

| goshty a răspuns:

Fa ce iti spune inima. Insa el daca nu te mai vrea, nu ai ce sa faci. Trebuie sa te vrea si el, nu numai tu pe el.