| HopeAndLove a întrebat:

sunt la liceu si imi place de un coleg de clasa! faza este ca el ar vrea sa fie cu o fata la vara sad care este plecata din tara momentan, acea fata nu va sta decat pe parcursul verii la noi in tara apoi va pleca iar( asta mi-a zis o prietena)
ce ar trebui sa fac? sa-i dau de inteles ca-l plac in astea 2 saptamani? :-s sau sa astept sa treaca vara si sa fac acest lucru cand va incepe anul? dar faza este ca de la anul nu vom mai fi in aceeasi clasa si va fi mai greu! straight face Ce sa fac?! Help!

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te sfatuiesc sa astepti,sa nu faci nimic deocamdata.
El o asteapta pe fata respectiva,e cel mai bucuros ca timpul a trecut si o va vedea,e nerabdator,nu-i sta gandul la altceva.
Daca ai incerca acum sa te apropii,te-ai lovi de un refuz clar.
Lasa-l sa-si traiasca povestea lui de vacanta.
In toamna,la scoala,va fi trist si amarat ca acea fata a plecat si iti va fi mult mai usor sa te apropii de el, in cazul in care o sa-l mai placi si atunci.
Deci, acum nu.
O vara plina si frumoasa sa ai!

| TheSupreme a răspuns:

Iti dai seama ca trebuie sa-i spui acum dar si sa o faci cat mai grozav posibil pentru el. Arata-i tot cei poti oferi, fa-l sa se distreze, sa rada, si arata-i ce bine va simtiti impreuna si poate asa isi va da seama ca va potriviti.