| princessofchina a întrebat:

Trec printr-o situatie mai dificila. si asta nu de putin timp. M-am indragostit de un baiat acum 3 ani. in tot acest timp am vorbit pe mess,chiar foarte des. la telefon,am iesit de cateva ori, etc. Au fost cateva semne pe care mi le-a dat in sensul ca si lui i-ar placea de mine..insa toti cei care il cunosc foarte bine stiu ca este timid..Acum 2 zile i-am marturisit ce simt pentru el, dar el..ca de obicei, nu mi-a spus clar ce vrea. Doar a batut cateva apropouri. In fine, concluzia e ca eu chiar nu stiu ce sa mai inteleg si nici nu stiu cum sa procedez ca sa aflu... O parere?

Răspuns Câştigător
| blueSky_3324 a răspuns:

Stai linistita! n-ai de ce sa te agiti. Daca i-ai spus ce simti pentru el, e suficient, lasa-l pe el sa ia atitudine de acum incolo. Intr-un final o sa-ti spuna ceea ce vrea de fapt

| princessofchina explică (pentru blueSky_3324):

Asta si vreau, sa imi spuna ceea ce vrea de fapt. Multumesc pentru raspuns!

8 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

I-ai spus ce simti, ai facut primul pas, lasa-l pe el sa=l faca pe urmatorul. O fi el timid da mi se pare asa ciudat ca nu ti-a explicat clar ce vrea. Poate nu a mai avut o prietena, poate nu stie sa sarute si i-o fi teama...

Oricum ai grija!

| princessofchina explică (pentru Betty18):

Prietene a mai avut, deci nu e vb de asta. Astept sa faca el urmatorul pas...multumesc pentru raspuns.

| neutrino a răspuns:

Rabdare. Omul tatoneaza terenul, in timp ce tu poti cauta pe altcineva.

| DanyelFSN1 a răspuns:

De unde va vin numele astea tampite.Princess:I alt cuvant din limba engleza nu stiti? So What?

| princessofchina explică (pentru DanyelFSN1):

Rihanna - Princess of China happy imi place mult melodia, asta e si motivul pentru care am acest nume. Nu ma gandeam ca deranjeaza asa rau laughing

| Leash_Tudyka_1998 a răspuns:

Pai ar trebui sa i transmiti incredere...e singurul mod