| anonim_4396 a întrebat:

Va avertizez ca trebuie sa va inarmati cu multa rabdare ca sa cititi ce am de spus, si va rog mult sa ma ajutati.

Acum 5-6 luni, am cunoscut un baiat, pe un joc. Am inceput sa vorbim pana am aflat ca e din acelasi judet ca si mine si m-am mirat, fireste. Am vorbit in continuare, parea interesat de mine tongue a doua zi, l-am intrebat daca vrea sa ne vedem, si a zis ca nu. Ma rog, nu m-am suparat, nici el si am continuat sa vorbim. A cam inceput sa-mi placa de el, si problema era ca nu stiam cum sa ii arat asta. I-am zis intr-o zi ca-l plac, si mi-a zis ca e reciproc, dar tot nu ne-am vazut in realitate. Mentionez ca e cu jumatate de an mai mare ca mine (amandoi abia am intrat in clasa a 9-a). Am aflat ca actuala mea colega de banca a fost colega de banca cu el :O si a doua zi am vorbit cu ea despre baiatul asta, si mi-a zis tot ce stie despre el (avand in vedere ca nu ii acorda multa atentie, nu stie prea multe despre el laughing ) Asa am aflat ca este timid, nu vorbeste prea mult cu fetele (NU E GAY laughing ) si nu e prea popular (ca un baiat sa stea sa iasa mereu afara, sa stea cu gasca etc). Eu totusi vreau foarte mult sa ma invite undeva, pentru ca vreau sa-l cunosc si poate chiar sa fiu cu el. Virtual, am aflat tot ce pot afla despre el: stiu cum arata, mi-a dat web si colega mea a adus albumul de a 8-a si l-am vazut acolo in poza; stiu personalitatea lui cat de cat: este amuzant, ma face mereu sa rad etc. Problema e ca nu reusesc sa-l fac sa ma invite in oras, am devenit foarte apropiati chiar si virtual, si mi-as dori sa fiu cu el (sa nu vad comentarii gen: e prea devreme; vrei sa fii cu cineva pe care nu-l cunosti etc) eu simt ca il cunosc foarte bine. Astazi a facut o gluma: Mi-a zis ca are prietena in realitate, si i-am zis ca nu-l cred (glumeam amandoi, fireste ) si mi-a cerut numarul de telefon si a zis ca isi pune prietena sa ma sune, asa ca i-am dat numarul ca sa ma conving laughing. Dupa aceea mi-a zis ca nu are prietena, deci asta a fost modul lui de a face rost de numarul meu de telefon (unul cam ciudathee hee ). Va zic ca este prietenos cu mine; pe jocul pe care ne-am cunoscut, suntem impreuna si imi vorbeste frumos, ma alinta >:" etc. Deci imi tin ideea: ca vreau sa-l vad in realitate! Dar nu stiu ce sa fac. Ma gandesc: ori e prea timid sa ma invite, ori nu ma place in sensul de a fi cu mine (dar nu trebuie neaparat sa fim impreuna ca sa ne vedem thinking). Altceva nu stiu ce sa zic. Va rog sa ma ajutati, orice idee m-ar putea ajuta, am inceput chiar sa tin la el, si vreau sa vad daca merita sa astept (in cazul in care e timid) sau nu sad
Funda puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Degeaba te alintă, degeaba te apără dacă nici măcar nu vă vedeţi.

Invită-l la un suc iar dacă refuză atunci dă-i pace.

| atraiptatipovestiviata a răspuns:

Invita-l tu undeva la o iesire ca intre prieteni, nu neaparat o intalnire romantica, apoi spune-i ceea ce simti pentru el si intreaba-l direct daca sentimentele sunt reciproce.

| GivingUp a răspuns (pentru atraiptatipovestiviata):

Nu vreau sa-l invit eu, e urat sa invite o fata un baiat

| AnnonnyMa a răspuns (pentru GivingUp):

Nu suntem pe vremea lu` bunica cand doar baietii invitau fetele.
Nu fii babaloaica ca o sa ai de pierdut. Invital tu:*