| Angel001 a întrebat:

Buna TPU va rog sa nu va bateti joc de ceea ce va spun:well...ieri un coleg de clasa(liceu)mi-a spus ca ma place si cam si eu il plac dar pentru mine a fost un soc dar i-am spus ca eu am prieten(dar relatia dintre mine si prietenul meu( 6 luni) s-a cam racit.nu stiu ce ar trebui sa fac? am atatea in comun cu acest coleg si plang incontinuu de la aceea conversatie fiindca poate l-am pierdut deci ce ar trebui sa fac? poate ati avut aceeasi problema... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Sterge-ti lacrimile, du-te la el si... pupa-l. Tineretea se traieste razand si iubind, nu plangand!

2 răspunsuri:
| dariaelena a răspuns:

Foarte simplu vorbeste cu el deschis spune-i ce simti, spune-i ca relatia ta s-a cam racit si ca nu prea ai nimic in comun cu actualul prieten.Fi sincera si tu insati

| MickyGirl a răspuns:

Nu ar trebui sa faci nimic pana nu inchei relatia despre care spui ca "s-a racit".
Tie ti-ar placea ca prietenul tau sa se vada cu altcineva? Probabil ca nu.
Atunci, decent ar fi sa te desparti de el, daca simti ca nu il mai placi si apoi sa vorbesti cu celalalt coleg.