| fluturascolorat a întrebat:

vineri am fost la ginecolog ca sa imi prescrie niste anticonceptionale Logest si a spus sa le iau in prima zi de ciclu la o ora fixa.Astazi mi-a venit menstruatia insa vreau sa stiu si eu din partea felelor care au luat acest anticonceptional ce efecte adverse a avut.Nu as vrea sa mi se intample ceva rau dupa ce le iau!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, am observat întrebarea ta din 3 Februarie 2014 :
http://www.tpu.ro/......sa-nu-isi/

Având în vedere această situaţie, NU ai voie să iei AC cel puţin 3-6 luni după administrarea "pilulei de a 2-a zi"!

Deci, va TREBUI să mai AŞTEPŢI cel puţin 2 luni, dar, PREFERABIL să le începi peste 5 luni :(

Toate cele bune.