| anonim_4396 a întrebat:

voiam sa stiu daca dupa inceperea vietii sexuale, vaginul se schimba vizibil, in sensul in care sa se vada ca nu mai sunt virgina fara un control ginecologic.Sau arata la fel si se poate afla doar cu control?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Vaginul este situat in intregime/totalitatea sa, in interiorul corpului si din acest motiv vaginul poate fi vazut, cercetat si studiat doar de catre medicul ginecolog in urma consultatiei ginecologice mai complexe a mucoasei vaginale si a colului uterin. Dupa inceperea vietii sexuale diametrul, adica ''lumenul'' canalului vaginal se largeste considerabil de la cei 6-8 mm cati are in diametrul in starea sa virgina, la un diametru de circa 30-40 mm. Insa, absolut nimeni, nici cel mai super specialist medic ginecolog, NU se poate pronunta in privinta modului prin care a fost realizata largirea vaginului : prin masturbarea cu degetele sau cu alte obiecte existente in casa/gospodarie, sau cu ajutorul altor obiecte special create/fabricate in acest scop, (dildo, penis artificial, vibratoare, etc) sau ca largirea vaginului s-a produs in urma inceperii vietii sexuale si a intretinerii de contacte sexuale numeroase, permanente.
In concluzie : fara discutie medicul ginecolog isi da seama doar in privinta starii de fapt a vaginul ca NU mai este neatins, intact insa indiferent in ce masura este largit diametrul vaginului, absolut nimeni NU poate stabili si aprecia/presupune din ce moment?, in ce mod? si nici cu ce fel de obiect? s-a produs acea largire a vaginului. Iar in cazul in care membrana/pielita care formeaza himenului are o structura foarte elastica este posibil ca himenul sa ramana intreg mult timp dupa inceperea vietii sexuale si astfel sa ramana intact si aparent ''pasarica'' sa fie in continuare NEDEFLORATA. Situatie destul de des intalnita. Multa sanatate!

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca se vede.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Se vede ca nu mai esti virgină daca asta te intereseaza.

| Violleta2022 a răspuns:

Vaginul este o incapere care se ala in interiorul burtii tale, in totalitate si care nu se schimba de la sex, dar se poate largii cand dai nastere copilului, dupa care, revine la normal.
Poate te referi la virginitate, care-i cu totul altceva, nu la vagin.
Ceea ce se schimba cand iti incepi viata sexuala, este ruperea himenului, care este pielita care acopera intrarea in vagin. Practic, odata cu primul contacts exuala, acea pielita (membrana) numita himen, se rupe si se produce deflorarea (sau dezvirginarea).
Da, deflorarea se poate constata la orice control ginecologic!

| mihai69 a răspuns:

Nu se vede nimic.
Spălată, e ca nouă!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este la fel, doar cu un control poti sa vezi asta. Sau dupa comportament.

| Emilian65 a răspuns:

In urma dezvirginarii vaginul fetei nu se schimba.

| alina2k18 a răspuns:

Arata la fel vaginulwinking
Bine, virgineii de aici vor spune ca nu laughing ca au bagat ei lupa la mamica lor cand era fata mare laughing

| saresipiper a răspuns (pentru alina2k18):

Ce zodie esti?laughing

| alina2k18 a răspuns (pentru saresipiper):

(d) Racwinking

| saresipiper a răspuns (pentru alina2k18):

Credeam ca leu, dupa avatar

| COCOcococo88 a răspuns (pentru alina2k18):

????

Răspuns utilizator avertizat