| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa de intins parul dar nu stiu ce marca si cam cat m-ar costa o placa buna, nu prea scumpa, de ceramica.Si cam ce solutii/creme ar trebui sa folosesc cand imi indrept parul[si unde le pot gasi]. Ma puteti ajuta?:dFunda!

10 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa iti indrepti parul. Dara daca tot vrei, placile Remington sunt cele mai bune cu siguranta, de la 100 ron pana la 300.

| Etelca a răspuns:

@Medeea17
Daca pui ulei in par si dupa aia il faci cu placa, e ca si cum ai face cartofi prajiti.Parul tau pur si simplu arde.

| tenshi261 a răspuns:

E foarte bun Philips si am dat pe ea in jur de 2 milioane(200 de lei)

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Andreea11989 a răspuns:

Buna, eu mi-am luat o placa de par foarte buna de pe
https://www.beautyoneshop.ro/ondulator-271
si sunt foate multumita, recomand!

| Andruskaaa a răspuns:

Daca as fi in locul tau mi-as luat o placa U-Stile. E simplu sa o foloseti, rapida si eficienta. Nu e scumpa ( nu trece de 250 lei ), avnd in vedere faptul ca e foarte eficienta (stiu pentru ca am ) cred ca isi merita pe deplin banii.
Mai e o placa de par ceva mai ieftina din ceramica, mai simpla, la 150 lei se numeste Perfect Hair sau asa ceva.
In orice caz daca ajungi intr-un magazin de cosmetice sau Hair stile sunt sigura ca daca intrebi de el sigur vei avea succes.
In legatura cu cremele nu prea stiu. Din cate stiu eu petnru indreptatul parului si in general pentru par facut cu placa nu ai nevoie de creme sau alte alea, e de ajuns o placa cat de cat buna.
Sper sa iti fie de folos tot ce am spus! Succes in gasirea unei placii bune big grin

| produsecosmetice a răspuns:

Buna!
Sunt reprezentanta la o firma, unde sunt si placi de par, si creme pentru indreptarea parului: http://www.infinity-trade.ro/Products/ProductDetails.aspx?IdProduct=1093.
230V, 50Hz, 60 W
- plăci din ceramică pură neagră (lăţime 4, 3 cm)
- mecanism de blocare
- funcţie de ionizare
- control digital temperatură cu 5 trepte de încălzire
- buton Pornire / Oprire
- led indicator
- design rosu & argintiu
Pret: 72, 5 lei.
Daca esti interesata, 0733809981, beauty.secrets05@yahoo.com

| Medeea17 a răspuns:

Poi ai putea sa-ti iei o placa Remington st foarte bune de aia am si eu, o am de 3 ani si e ca si noua st foarte multumita de ea... O placa buna costa de la 60 lei in sus :p cel putin asa zic euwinking
Iar ca sa nu`ti arzi prea tare parul si sa nu ti`l afecteze placa poti folosi ulei de la kallos este foarte bun; x

| Rallu5a a răspuns:

Pai eu mi-am cumparat saptamana. trecuta o placa de intins parul, e foate buna. Marca Philips si am dat 160 de lei

| Helăău a răspuns:

Mie sincer imi plac placile de la Remington.Sunt profesionale si intind bine.Eu folosesc pentru protectie spray-ul de la Syoss Heat Protect.