| Anonim9991111 a întrebat:

Buna TPU, vreau sa încep prin a spune ca am 17 ani și un iubit de 19. Recent ne-am început relația sexuala, desigur, protejat cu prima penetrare însă nu mi-a curs deloc sânge dar m-a durut destul de tare. Pot spune ca partenerul e un caz norocos sa zic asa, însă nu stiu de ce nu a curs sânge..prietenelor mele le-a curs puțin sânge.

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Asta cu cursul de sânge la dezvirginare nu e o regulă. Probabil himenul tău nu a fost vascularizat, şi de asta nu ai sângerat.De durut aia e normal, şi încă nu s-o inventat anestezicul de uz general pentru dezvirginare, deși ar fi foarte util.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Himen elastic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Uneori poate sa nu curga sange, nu este ceva neobisnuit. Uneori poate sa curca dupa.

| NotNamed a răspuns:

Pentru ca ai un himen elastic, adica se întinde mai mult decât pot cel al altor femei care pretind ca le-a curs sange.

| confusedgirl223 a răspuns:

Mie nu mi-a curs sange. Este foarte bine ca nu ti-a curs! Nici nu trebuia sa-ti curga. Inseamna ca ai fost excitata si lubrifiata bine. Ideea ca trebuie sa curga sange e gresita si curge sange doar atunci cand tipul se grabeste s-o bage prea repede inainte ca fata sa fie destul de "uda"

| Alexpericulosu a răspuns:

Poate organismul tau mai puternic decat ale lor

| Anonim9991111 explică (pentru Alexpericulosu):

Posibil, dar totuși durerea a fost mare