| Elisabeta21 a întrebat:

vreau sa ma ajutati cu niste sfaturi. Deci, sa incep. Normal menstruatia trebuia sa imi vina pe 23 noiembrie, insa suntem in 26 si nu a aparut. Mentionez ca am avut contacte putine si protejate. Ieri am avut jumatate de zi durere la piciorul stang, de asemenea, am sanii umflati si ma dor, si o usoara durere de burta si de cap tot ieri. Ar trebui sa ma ingrijorez? Fara rautate.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ingrijorarea ta este lipsita de sens fiind complet nejustificata in situatia in care toate actele sexuale sau fost protejate asa cum reiese din descrierea ta. Trebuie sa stii ca uneori din motive care nu sunt cunoscute pe deplin, in organismul femeilor mai ales de varsta adolescentina, pot sa aiba loc dereglari hormonale care deregleaza chiar si cel mai bine reglat ciclu menstrual, incat sa apara unele abateri in +/- care pot fi de cateva zile. Fiindca ai amintit ca au aprut si exista simptomele amintite, se poate aprecia ca este vorba de simptome premenstruale care anunta pornirea iminenta sau in urmatoarele 1-3 zile a menstruatiei. Multa sanatate!

| Elisabeta21 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc frumos pentru sfat

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat ai avut sex neprotejat, DA sunt sanse sa fii si insarcinata!

Ma tot uit la istoricul postarilor tale si ma minunez cum tot la 2-3 luni, vii cu aceeasi disperare, sa ne intrebi daca esti insarcinata, continuand sa faci sex neprotejat, cu aceeasi nepasare.
Iti pasa sau nu de corpul tau?
Daca da, de ce accepti sex fara prezervativ?

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost protejate, nu trebuie sa-ti faci probleme ca ai fi gravida

| lpavel a răspuns:

Sunt dereglari hormonale, nu trebuie sa-ti faci griji daca ai avut contacte protejate dupa cum zici.