| dyana_6840 a întrebat:

Vreau sa va cer un sfat dar intai sa va povestesc. Acum ceva timp m-am dus cu o prietena sa se intalneasca cu un baiat.Baiatul acela mai era cu un prieten. Dupa ce am plecat de acolo i-am zis prietenei mele ca imi placea de prietenul baiatului.Ea intre timp s-a certat cu baiatul acela si a mai iesit afara cu prietenul lui si am iesit si eu cu ea si cu el de cateva ori.Afara o lua in brate pe prietena mea o saruta cu forta ca ea stia ca imi place mie de el si nu vroia o intreba daca vrea sa fie cu el si l-a refuzat.Intr-o zi i-a zis ca nu vrea sa fie cu el fiindca imi place mie de el si dupa ma lua in brate statea aproape numa cu mine(parca a fost cea mai frumoaas zi:X).De vreo saptamana nu l-am mai vazut de loc si mi se facuse dor de el abia acum cateva zile l-am mai vazut si se dadea la mai multe fete si pe mine abia daca m-a bagat in seama. Bine acum baiatul nu e cel mai cuminte fiindca bea, se drogheaza, fumeaza dar mie imi place de el indiferent de toate defectele cand il vad imi bate inima tare si ma bucur enorm numai sa stau langa el si sa-l vad. Deci ce as putea face nu stiu ce sa fac sunt foarte confuza un sfat o parere. Apropo eu am 14 ani si el 18

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Aceste sunt probleme grave ale lui(si nu trebuie acceptate, ci schimbate), iar acel baiet e genul de "tip" hei pisi ce faci? vrei sa ne-o tragem? Iar a doua zi nu te mai cunoase si nici nu te mai baga in seama, si ai experimentat si tu o PARTE din lucrul acesta(nu sa ajuns pana la actul sexulal) dar sincer acesta nu e un baiat de care sa te atasezi si cu care sa stai, eu genul de tip care sa in anturaje si se da la fete sa vada de care poate sa profite, iti sugerezsa nu imi stai in anturajul sau.Succes!

13 răspunsuri:
| DdDiX a răspuns:

Cel mai bine e sa stai la locul tau si sa iti vezi de viata ta. Daca acest baiat s-a dat chiar si la cea mai buna prietena a ta + alte fete, e clar ca este doar un fustangiu. Si daca ai spus ca se si drogheaza, nu incape indoiala cum ca vrea sa isi bata joc de tine.
Adevarul: Te folosteste. Asa ca indeparteaza-te de el cat mai curand. Cu cat mai devreme, cu atat mai bine.
Mai tarziu s-ar putea sa iti para rau.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate... bea, se droghează, fumează, e major şi tu cu 4 ani mai mică decât el. Cam care sunt şansele de relaţie normală în toată povestea asta?

| dyana_6840 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca tu stii cum e ca intr-adevar as-ti placa de o persoana.atunci nu te gandesti care sunt sansele sa ai o relatie normala ci pur si simplu vrei so sti langa tine sa fi cu acea persoana

| anonim_4396 a răspuns (pentru dyana_6840):

Probabil că nu ştiu pentru că eu prima dată judec persoana şi după aia, în funcţie de concluzie dau frâu liber sau nu sentimentelor pentru o fată. Dacă toată lumea ar gândi ca tine, atunci nu m-ar mira să văd fete de 12 ani care să aibă relaţii cu asasini de 20 de ani. Dar până la urmă, la dracu', suntem ţara cu cei mai mulţi proxeneţi, deci cu siguranţă multe fete minore gândesc ca tine.

În plus, eu n-o să am niciodată o părere bună despre cei care se droghează, deci nu există vreo şansă să mă îndrăgostesc de vreo drogată.

Şi faza cu " vrei s-o ştii lângă tine ", mi se pare cam deplasată. Ai 14 ani, în viitor poţi întâlni o grămadă de băieţi mult mai normali decât cel despre care ne-ai povestit.

| dyana_6840 explică (pentru anonim_4396):

Poate ca ai dreptate adr oricum nu am zis ca ma culc cu el si daca miar propune nu as mai vb cu el ca doar sunt un copil la 14 ani n-am niciun gand de asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru dyana_6840):

Păi şi un băiat la 18 ani crezi că va avea aceeaşi mentalitate ca şi tine atunci când vine vorba despre un contact sexual?

| dyana_6840 explică (pentru anonim_4396):

Pai aas este dar acum tu nu ai observat ca multi baitzi mai mari de 17 18 ani stau cu fete de 14 15 ani si chiar nu le fac nimic adica stiu ca asa e la mie si fratemiu era la fel acu vreo 2 ani

| dyana_6840 explică (pentru anonim_4396):

Poate ca ai dreptate dar nu ai observat ca multi baieti de 17 18 ani stau cu fete de 14 15 ani si nu le fac nimic cel putin asa e la mine si fratemiu era la fel acu vreo 2 ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru dyana_6840):

Acuma, că le fac sau nu asta nu avem noi de unde să ştim.
Dar dacă stau cu o fată cu 4-5 mai mică decât ei înseamnă că sunt foarte trişti şi foarte refuzaţi de fetele din generaţia lor. laughing
Oricum nu-l văd pe unu care se droghează, să stea cu o fată doar ca să se plimbe cu ea prin parc.

| dyana_6840 explică (pentru anonim_4396):

Mad probabil ca ai dreptate desi nu imi place sa recunosc dupa ceea ce miai scris mai susbig grin

| Mefist0 a răspuns:

Cred ca glumesti?!? Deci, ca sa intelegem mai bine: el fumeaza, bea, se drogheaza si umbla cu multe altele si tu tot vrei sa stai cu el?
La 14 ani el pare cavalerul in armura stralucitoare dar mai tarziu o sa regreti amarnic. Sfatul meu? Uita-l! O sa ai numai de suferit daca incerci sa ramai cu el.

| ValyMT2 a răspuns:

Uita-l!

| mariaamaria a răspuns:

Eu zic sa renunti k nu merita din moment c s-a dat l prietena ta, l tine si dupa l alte fete.gandeste-te k ar putea face asta si in timp c o sa fie cu tine