| EvaTramell a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva.Ce inseamna atunci cand te visezi gravida? De la un timp incoace ma tot visez ca sunt gravida, am burta mare. Odata am 4 luni, odata 6 si azi noapte visasem ca am 8 luni. Desi niciodata nu nasc.Nu apuc sa-mi vad copilul, Ce poate sa insemne?happy Am 19 ani...doar.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu stiu cand anume ti-ai inceput viata sexuala,dar ori iti doresti un copil(ceasul biologic),ori teama de o sarcina nedorita ti s-a intiparit in subconstient.
Si,oricat te-ar speria sau nelinisti visele respective,e doar modul in care subconstientul tau se "descarca" de incarcatura cu care s-a pricopsit.
Multe lucruri ne sperie sau ne provoaca teama si ingrijorare,cand ne gandim intens la ele,creierul-pentru ca e ocupat cu partea constienta a lucrurilor(respiri,vorbesti,mergi,etc.)nu poate prelua o asemenea cantitate de emotii concentrate si le transfera subconstientului.
Subconstientul le stocheaza,dar pentru a se proteja de suprasolicitare,trebuie sa se descarce si el.
Asa ca,o face in somn,visele sunt gandurile tale cele mai intime derulate ca un film, in vis.
Asta ar fi explicatia logica.
Daca vrei o alta explicatie, o gasesti intr-un dictionar de vise, ca aici, de exemplu(vezi cuvantul "gravida"):
http://www.interpretare-vise.ro/g.html
Prea mare diferenta n-ar fi,dar eu prefer explicatia logica.
Linisteste-te, nu e nimic rau in visele tale, oricum.
Nu manca seara tarziu si nu bea lichide, vezi un film romantic, o comedie draguta inainte sa adormi sau asculta muzica relaxanta si posibil sa ai un somn mult mai linistit!:)

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nimic, e un simplu vis!

| Exilee a răspuns:

Nimic. Visele sunt o proiectie a subconstientului. Poate devina este si stresul, gandul si dorinta de a avea un copil.

| MihaiGe a răspuns:

Pai.poate iti doresti sau nu, depinde si cum gandesti tu!
Succes!

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Visele noi ni le imaginam, nu sunt semne.

| xDirectioner5 a răspuns:

Inseamna ca ori tu iti doresti asta, ori cineva iti da un semn, ar trebui sa consulti medicul ( sa-ti faci o readriografie ) si sa vezi ce se intampla.

| Iuliana02 a răspuns:

Eu cred ca tot pe cale ''divina''. Cred ca e un semn :-s, ca vei fi la un moment dat gravida, dar nu o sa te bucuri de copilas straight face Sau vei incerca sa fi gravida, dar tot asa, nu o sa te bucuri de copilas straight face... Ai grija!