| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb cum abordez o fata timida? Deci sa va explic: Am aproape 18 ani si am avut o multime prietene dar 2-3 timide si asta se intampla pe cand eram mai mic, in anturajul meu nu prea am de a face cu fete timide... dar intr-o zi am vazut-o si mi s-a pus pata pe ea. Am vazut ca tot se uita la mine si cand ma uitam la ea intorcea capul repede si tot asa. Dupa am intrebat un prieten de al meu si o zis ca o cunoaste si ca e timida rau si asta e cam nasol pentru mine, am mai fost o data tot asa cu o fata timida si cand ieseam la un suc nici nu stiam ce subiecte sa ma vorbim si cam asta e problema.

Răspuns Câştigător
| Tmcn a răspuns:

Păi dacă ea e timidă, fii tu ăla cu tupeu, du-te la ea, salută-o, bagă-o în seama, doar nu te aştepţi să facă ea asta având în vedere caracterul ei. Dacă va vedea că o abordezi şi că eşti interesat de ea, îţi va răspunde, mai prinde curaj. Cât despre subiectele de discuţie, dacă începi să vorbeşti tu despre ceva. nu cred că o să stea mută, obliga-o subtil să spună ceva sau să-şi dea cu părerea cu întrebări de genul : Tu ce crezi? Nu-i aşa? Tu ce spui? Fii inventiv.

2 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Relatia cu fetele mai timite, este ce-a mai interesanta si frumoasa relatie. Acoradi timp dai de inteles ca o placi, si va da si ea semne. Spune-i ca iti gasesti alinarea in apropierea ei.

| Jables1 a răspuns:

Tu la 18 ani ai nevoie de indicatii cu fetele? forever alone.