| Annutaza a întrebat:

happy
Vreau sa va intreb mai multe lucruri big grin.
Am 13 ani si ma inteleg fff. bine cu un baiat happy dar eu nu stiu daca este doar prietenie.
Ne certam aproape zi de zi deoarece el se enerveaza fff. repede si eu ma supar si mai repede. dar ne impacam imediat laughing
Imi face multe complimente si imi zice mereu ca sunt frumoasa si intr'o zi a venit vb'a si i'am zis. "Cine ar vrea o urata, bolnava si ochelarista? oh go on" (eu laughing) si el a zis ca el ar vrea.
Ma ia in brate toata ziua, ma face sa rad, etc.
Eu mereu m-am comportat ca intr'o relatie de prietenie happy, dar acum nu stiu ce sa cred laughing. ma place? sau doar zice ca sa fie dragut? tongue
Si tot legat de intrebarea asta.
Este bine ca de la 13 ani sa ai prieten? trebuie sa stie si parintii? happy
Va rog dau fundita happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunteți anormali amândoi, stați asa cu cearta și împăcare nu e normal ca la 13 ani sa ai iubit părintii te-ar omora dacă ar afla.

| Michell_7762 a răspuns:

Dupa cum pui intrebarea la urma inca mai esti fetita si cred ca f. simpatica,daca vrei sfaturi utile, sa nu ai nici un fel de problema., eu cred ca ai putea sa incerci o discutie cu mama sau cu tata depinde de cine te simti mai aproape. Discutia sa inceapa ca un fel de intrebare despre felul cum se poarta amicul tau cu tine si ce intelege mama din comportamentul lui.Dar daca tu nu simti nimic pentru.el decat o frumoasa amicitie este bine sa ii spui ca sa nu existe neintelegeri mai tarziu.PS Mi s-a intamplat pentru mine era ca un frate dar el a inteles alceva si s-a terminat urat(de aceea spun nu ai sentimente pentru el este bine sa ii spui)sau el se comporta asa cu tine pentru. simplu fapt ca intr-adevar vede in tine o f. buna amica.CIAO

| andreea98esteacumBubbleS a răspuns:

Buna!

Eu cred ca el te place dar nu are curajul inca sa-ti spuna sta in fata.Totusi ca sa fii sigura ar trebui sa vb cu el (doar sunteti buni prieteni din cate inteleg) pe mes sau face2face(mai bine pe mess)
sa pui o prietena sa afle etc.
cat despre varsta nu este nimic in neregula daca ai un prieten la varsta asta.e ceva absolut normal. daca esti intr-o relatie buna cu parintii tai da ar trebui sa le zici dar daca sti ca sunt genul mai protectori nu cred ca ar fi cazul. Poti sa-i spui doar mamei tale de ex sau tatalui tau daca te intelegi mai bine cu el.

Mult succes! Sper ca te-am ajutat :*

| Christy448 a răspuns:

1.E bine daca te intelegi bine cu un baiat. chiar si mai mult decat intelegere.
2. Daca va certati. nu cred ca e chiar o cearta, cred ca va simpatizati de fapt. credeti ca iubirea incepe direct: sarut, te iubes, dragoste?
3.Nu prea cred ca esti "o urata, bolnava si ochelarista". Oricum, fiecare om are cate ceva, nu toti au frumusetea.
4.Cu faza cu relatia. Daca si tu il placi, incearca sa faci un pas, daca el nu il face(cred ca stii la ce ma refer)
5(ultimul). Daca cumva va fi mai mult de o prietenie,tu le vei spune/nu le vei spune parintilor, e alegerea ta. Si de asemenea, la 13 nu are chiar nimic daca ai un iubithappy
Sper sa fie bun ce am spushappy mult noroc in aceasta relatie

| loveyourkiss a răspuns:

Din cate mi-ai povestit eu cred ca te place. Cam asa s-a comportat si iubitul meu inainte sa fim impreuna...mai mereu ne contraziceam si la putin timp vorbeam din nou, suntem impreuna si acum, dupa mai mult de 2 ani. Deasemenea cred ca e normal sa ai prieten la 13 ani, eu am de la 11 si 9 luni, si ne intelegem foarte bine, chiar daca ne mai certam uneori ca si atunci cand eram mai mici.

| kalmizen a răspuns:

Eu cred ca te place dar ii poti trimite me messenger acest mesaj:Ai curaju sa raspunzi? daca te-as...saruta din senin cu ce m-as alege? 1) un pumn 2) o palma 3) cu un alt sarut 4) un zambet si vezi ce o sa aleagabig grin e normal sa ai o relatie la 13 ani eu am unu si am 11laughing

| soniaaaa a răspuns:

Buna,nu stiu ce sa zic eu una am fost deschisa fata de parintii mei,depinde de ce relatie ai cu ei,cat despre baiat eu una as zice sa mai astepti putin sa vezi dca e cu adv ce-ti doresti sau dka el vrea cu adv sa fie ceva intre voi, dka vezi ca iti da semne inkearca, daca nu risti nu castigi.bafta te pup:*