| elenatelcescu a întrebat:

Mult ajutor va roog sad am si eu o problema...prietenul meu s-a despartit de mine de curand, din cauza ca ne tot certam prosteste sad iar acum as vrea sa-l intreb daca nu vreau sa ne impacam, dar nu stiu cum sa-i dau de inteles, ca nu cumva sa-mi tranteasca o chestie urata sad dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca nu puteti forma un cuplu din moment ce v-ati despartit din prostii.Chiar daca va certati prosteste,tot cearta se numeste.

El nu are rabdare cu tine sa va schimbati impreuna,sa va acceptati defectele,asa ca mai bine ca s-a terminat.
Daca te vroia inapoi facea tot el primul pas,dar se pare ca nu tine asa mult la tine.

In tot cazul, il poti intreba direct, daca vezi ca da semne.

4 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Certurile prostesti si din nimic nu sunt un motiv pentru a te desparti de o persoana,vb cu el si spune'i acest lucru, comunicarea intr'o relatie e cea mai importanta, daca tine cu adevarat la tine va dori sa va impacati tongue

| LeuTz a răspuns:

Nu risti, nu castigi. Text :"Stiu amandoi am gresit dar hai sa nu stricam o relatie frumoasa din niste prostii minuscule si promit ca va fi mai bine".

| Thesamegirl a răspuns:

Daca fostul tau prieten sau sa speram ca este si viitorul. daca te iubeste cu siguranta nu iti va tranti nici o vorba urata. Insa, sfatul meu este urmatorul : nu lasa timpul sa treaca pentru a ii spune ca il iubesti. Ai prefera sa stai seara in pat si sa te gandesti "oare daca ii spunea, daca ii recunoasteam toate sentimentele mele ce se intampla?" Nu traii cu aceasta indoiala in suflet. Marturiseste`ti sentimentele.
Sper ca ti-am fost de folos.

| micutadhampir a răspuns:

Si daca iti spune lucruri urate, nu te simti umilita, spune-ti "eu macar am incercat.' Sa nu te trezesti peste ani ca regreti ca nu ai avut curajul sa incerci sa repari relatia si sa nu mai ai ce sa faci.