| RobY_3853 a întrebat:

Buna

Traiesc o adevarata iubire de dragoste.Dar in ultimu timp amandoi am suferit foarte mult, mai ales ea, i-am gresit mult. Apropinduse ZIUA INDRAGOSTITILOR, vreau sa-i fac un cadou frumos, sai repornesc dragostea, iubirea accea care o aveam odata pentru mine.

Ea este zodia GEMENI.Iar eu Scorpion

M-am gandit sai cumpar o carte frumoasa de dragoste, deoarece am observat cai place sa citeasca.Carti cum ar fi:

1. Nicholas Sparks-Ultimul Cantec

2. Nicholas Sparks-Jurnalul unei iubiri

3. Nicholas Sparks-O plimbare de neuitat( a vazut si filmu, ea palcut foarte mult).
Pe langa carte,vreau sa scot nsite poze cu noi sa le bag in carte, iar cand ai dau cartea sa-i dau si un trandafir rosu dat din inima.

Care carte sar potrvi? In situatia mea!

Sau m-am gandit sa-i fac un tablou frumos cu o poza cu noi doi! Si pe langa un inel frumos cerando de logodna cum s-ar zice..., si un trandafir rosu.

Voi ce ziceti? care so aleg? sau aveti alte idei mai frumoase?

Multumesc

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Nu stiu daca o sa te satisfaca raspunsul meu dar intrebarea ta are destule gafe de exprimare cat sa ma faca sa fiu sigur ca esti foarte foarte tanara (si putin naiva). Zic sa nu te grabesti si sa lasi lucrurile sa-si urmeze cursul natural. Nu te grabi (in plus, nici un tip care se respecta nu e fan Valentines Day, in primul rand pentru ca ziua in sine e un kitsch ordinar, drept urmare nu ar trebui sa faci vreun gest primit fix in acea zi). Il recomand pe Sparks si recomand sa te bucuri de clipa fara sa te hazardezi.

Răspuns utilizator avertizat
| PhDachiever a răspuns:

Prima impresie: cratima lipseste cu desavarsire din viata ta.
Sincerul raspuns: mai bine te abtii de a te logodi, poti sa-mi spui ca-s rau, dar daca pentru tine sunt echivalente aceste lucruri (cadoul simbolic, antitetic inelului de logodna) probabil esti la o varsta frageda, si in mod cert ar trebui sa mai astepti.
TL; DR - cartea siropoasa, si ce te-ai mai gandit sa arunci prin ea.

| isabellabellamihaella a răspuns:

Cel mai potrivit cadou este trandafirul rosu si inelul de logodna..mult succes!

| Dina_Mihai_1991 a răspuns:

Eu in locul tau as pregati o seara in doi o cina romantica preparata de tine la tine acasa un vin dulce daca bea un trandafir cum ai zis si tu o cupa de sampanie si este de ajuns o vei face sa te ierte de orice pentru ca o femeie isi doreste sa fie apreciata si facuta atenta de acel baiat fara carti o plictisesti... iti urez succeswinking