| 77iwantloveyou a întrebat:

Bună tuturor.
Am o relație cu un băiat de 1 an, m-am atașat de el, îl iubesc și pentru el am lăsat tot ce am avut(stăteam cu cineva care ma intretinea, aveam casa, mașina, bani, afaceri). Am renunțat la tot și am plecat la el in afara. El m-a înșelat de multe ori, m-a mințit, m-a făcut sa sufăr. Pentru el am venit in afara sa muncesc, am lăsat și școala și facultate și tot. Problema e ca s-au strâns atât de multe supărări încât vreau sa ma despart de el dar nu știu ce sa fac. Nu prea ma mai atrage dar am încercat sa ma despart de el și nu am reușit pentru ca mi-a promis ca se va schimba și a plâns. Sa aleg sa ma întorc in țara la cel care ma întreținea sa fac școala și afaceri sau sa stau aici sa ma chinui și sa muncesc și sa trag pentru relația noastră? Voi ce alegere ați face?

Răspuns Câştigător
| OrdanKarris a răspuns:

Ce sa faci? Ce doresti. Daca ala e atat de praf incat sa te vrea inapoi, ba chiar sa te sponsorizeze dupa ce ti-ai batut joc, deja eal e mult mai patetic decat tine. Se pare ca ai parasuta de aterizare, nu-ti vei rupe picioarele. Stii ce ai de facut. Te intoci la mosneagul tau cu bani. Bravo tie. Felicitari ca poti sa joci pe degete astfel de oameni.

26 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Povesti,cica o fata lasa totul pentru cineva din iubire bre, daca ma indoiesc de basmul asta o sa fiu iar facut in toate felurile, imi asum asta

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Ray si eu am lăsat tot pentru iubitul meu actuală si crede-mă că aveam o viață poate nu liniștită psihic dar material am dus-o chiar bine, plus ca a fost o relație de 8 ani, plus ai mei de erau încântați de tot dar daca altul a fost drumu aia e...
Cei drept nu l-am mai iubit pe fostul dar puteam sa stau asa de comoditate sa am toate la botul calului dar am spus nu, chiar dacă ma chinui prin chirii eu plec.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Probabil naty, dar povestea asta cu am lasa totul pentru actualul nu cred asta pentru ca ceea ce avea el reprezinta siguranta care conteaza

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Ray câteodată cand iubesti nu mai contează altceva si iti spun din proprie experienta. Poate se simțea mai iubita, mai rasfatata, mai bine din punct de vedere sexual, poate avea simțul umorului mai dezvoltat știa cum sa o complimentele etc si chiar sa simțit mai bine cu el.Sunt unele relații ce cu timpul se plafoneaza si mai ales atunci când nu există neapărat iubire pură de la început bani nu mai au valoare.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Iubirea este o orbire a rațiuni, de acord, tu te-ai sinucide din iubire naty?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu cred ca mas sinucide din iubire (daca m-ar lasa) las omora pe el laughing.glm
Probabil daca ar păți el ceva si ar muri doamne fereste mi-aș pierde mintile.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Sa nu fac spam, si tu ai renunta la tot ce a renuntat fata din intrebare?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Da.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Wow,asa iubareata esti love struck

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

La mine baza sunt sentimentele intr-o relatie.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

La mine baza este încrederea draga mea in toate

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Eu nu am incredere in nimeni, merg pe intuiție.De vandut oricine te poate vinde.

| 77iwantloveyou explică (pentru RAY):

Eram nefericită, aveam bani, vacante, de toate, dar el avea 50 de ani și am vrut iubire adevarata. Nu am vrut sa îmi pierd tinerețea pentru niște bani. Dar s-a dovedit ca mai bine îl suportam pe cel bătrân și pana acum aveam deja afacerea mea și eram independenta...

| Freya1 a răspuns:

Da nu te-ai gandit la varianta de a pleca frumos acasa cu bani ce i-ai facut acolo in strainatate sa iti iei o chirie, sa te duci la munca si sa iti vezi de ale tale? Totusi daca ai facut o facultate cat ii fi facut o bănuiesc că trebuie să te ducă capu cat de cat sa găsești un loc de munca.
Spun asta pentru ca e clar ca daca ai plecat de la cel ce te întreținea doar asta ai vazut la el, beneficiile si un viitor mai bun financiar nu iubire.Iar daca al doilea te înșală si nu te iubeste clar si evident sa te cumintesti si sa încerci sa fi tu pe picioarele tale până va veni momentul sa găsești pe cineva potrivit tie.

| Emilian65 a răspuns:

Intoarce-te acasa, continua scoala sau facultatea si continua relatia cu baiatul care te-a iubit cu adevarat.

| Andreeush a răspuns:

Acum suporți consecințele din păcate.
Pentru ce ai renunțat la facultate, chiar credeai că va fi bine să renunți la tot pentru el?
Încearcă să renunți la el, nu prea merită să stai cu cineva care nu te respectă.

| sofisis a răspuns:

Cum adica sa te intorci la alalalt?
Tu esti incapabila sa iti faci o viata? Daca nu sari din plua in plua nu te descurci? Ce trist!
Prost gramada ar fi ala daca te ia inapoi.
Cat despre actualul, normal ca trebuie sa te desparti de el.

| Plato a răspuns:

Asta se numeste Karma, draguto.;)
https://www.youtube.com/watch?v=3tYNAYG6HCw

| GirlOnline81 a răspuns:

Nu știu ce alegere as face, dar știu ce părere am despre povestea ta: nici un bărbat nu ar trebui sa fie sponsorul nimănui, așa cum nici o femeie n-ar trebui sa fie una întreținută.
E alegerea ta.

| RAY a răspuns (pentru GirlOnline81):

In viata te descurci cum poti, daca fata poate iar sa stea cu acel baiat si sa o intretina bravo ei

| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

" In viața te descurci cum poți."

Putem cu toții, dar munca e grea.

| eckblume a răspuns:

Nu cred ca cel pe care l-ai lasat in tara te asteapta cu bratele deschise. Adica l-ai lasat si ai plecat cu altul.
Din punctul meu de vedere e mai bine sa fii tu independenta; sa nu mai accepti relatii care sa te faca sa suferi. Si nu e ok sa te intretina iubitul. Nu promisiunile conteaza, ci faptele. Decat sa tragi pentru relatie, mai bine sa tragi pentru facultate, sa ai un job decent fara sa te gandesti la ziua de maine. Cred ca o relatie ca a ta (lacrimi, nervi, compromisuri, inselat) e o pierdere de timp. Apropo, infidelitatea e o dovada ca ceva nu merge... Bucura-te sa fii independenta, puternica, nu de beneficiile pe care ti le ofera altii.

| OrdanKarris a răspuns:

Esti o tinta muuuuult prea usoara pentru mine. Am sa las pe altii sa te terfeleasca. Nici macar Plato nu va avea mila pentru una ca tine. Deci tu ai lasat pe unu care te intretinea cu bani ca sa te sparga la ecler altul in alta tara iar apoi crezi poti reveni la ala cu bani ca si cum abia asteapta sa te primeasca inapoi. Fenomenal! Din nou. Am sa las pe altii sa-ti faca roast.

| 77iwantloveyou explică (pentru OrdanKarris):

Am uitat să Menționez, cel din țara e bătrân. Poate am fost eu materialista... are 50 de ani. Nu îmi putea oferi decât un sprijin financiar. Destul de mare. O afacere, casa, mașina, tot al meu. Și mereu îmi spune sa ma întorc. Ce sa fac?

| OrdanKarris a răspuns (pentru 77iwantloveyou):

Ce sa faci? Ce doresti. Daca ala e atat de praf incat sa te vrea inapoi, ba chiar sa te sponsorizeze dupa ce ti-ai batut joc, deja eal e mult mai patetic decat tine. Se pare ca ai parasuta de aterizare, nu-ti vei rupe picioarele. Stii ce ai de facut. Te intoci la mosneagul tau cu bani. Bravo tie. Felicitari ca poti sa joci pe degete astfel de oameni.

| Bianncax a răspuns:

Cum a spus si Plato, karma
Asa cum si tu l-ai lasat pe ala (Daca e reala povestea, ca zici ca-i rupta dintr-o telenovela) asa te lasa si noul gagic pe tine. Nici nu stiu de ce ai facut atea sacrificii tho, trebuia sa te astepti ca s-ar putea intampla ceva, nu sa lasi totu in urma cu prima ocazie

| Tuca10 a răspuns:

Pleaca inapoi in tara cu tot cu banii pe care i ai facut in strainatate si fa ti o altă viață, gaseste pe alt cineva. Cel care te întreținea sigur nu o sa te mai primească pentru că l ai lasat.