| Crezzollina a întrebat:

Am si eu o mica problema si as vrea sa stiu ce parere aveti voi. Sunt colega cu un baiat de facultate si imi place mult de el! Am vorbit o perioada pe facebook, intr-o seara am iesit si apoi dupa 2 zile a venit la mine sa vedem un film. La inceputul serii se comporta amical cu mine dar apoi s-a apropiat de mine ne-am sarutat si am adormit imbratisati. Cand ne-am trezit la fel, eram foarte apropiati. Dat dupa ce a plecat nu a mai fost la fel. Este rece cu mine si se poarta de parca nu s-ar fi intamplat nimic. Ce ar trebui sa fac? Va rog un sfat! Va multumesc!

3 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Tu stii exact situatia, la felul cum ne-ai povestit situatia ne pot scapa multe detalii importante privind limbajul sau nonverbal.
Poate sa fie nemultit de cum a decurs "somnul", poate ca astepta mai multa actiune de la tine, nu doar sa doarma langa tine. Poate face pe ranitul si astepta o reactie din partea ta (in cazul in care esti nepasatoare va incerca la alta "usa" ). Nu iti recomand sa ai o relatie cu el in acest caz. Poate pur si simplu a renuntat la tine si trebuie sa-ti vezi si tu de drumul tau?!
Ori cine stie, poate are perioada grea si ori iti pui tu prea multe intrebari si bati firu in 4. Repet: tu stii cel mai bine ce varianta ar fi plauzibila.
Prin urmare, cel mai sanatos ar fi sa il tratezi ca si pana acum, sa fii deschisa la comunicare, DAR SA NU SPERI PREA MULTE.

| neutrino a răspuns:

Nu mai ai ce face, el a venit la tine si...a adormit. A pierdut trenul si acum ii este rusine. Fii insa sigura ca daca te-ar fi placut, acum nu se comporta asa.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Personal, sfatul meu ar fi sa il iei frumos de aripioara si sa il pui la masa si sa il intrebi ce s-a intamplat si de ce se comporta ca un rahat.

Daca maraie ca nu e rahat, il intrebi de ce se comporta ca tu sa te simti de rahat.

Dupa ce ai inceput in forta discutia, ii explici frumos ca vrei sa intelegi ce s-a intamplat. Ca tie ti-a placut, dar na... Poate considera ca nu ii place de tine, poate are deja prietena, etc.

Doar tu poti sa aflii intrebandu-l direct, fata in fata, nu la telefon, care este situatia, ca sa iti poti vedea sau nu si tu mai departe de drumul in viata.