| ChloeS a întrebat:

Buna tuturor. Am si eu o problema ce ma framanta tare rau. Am fost cu un baiat de varsta mea (18 ani) timp de 5 luni.Este foarte posesiv, am mai avut incercari de a incheia relatia cu el dar fie ma intalneam cu el pe strada "intamplator" fie promitea ca se schimba. Ajunsese sa se supere ca nu ma pot vedea cu el in situatii in care eu eram racita cobza.Il supara faptul ca eu vreau sa fac facultatea in alta tara si nu in Romania. Nu am mai putut rezista situatiei, sarise calul cu mult si am zis sa luam o pauza, a acceptat cu greu dar tot continua sa ma sune si sa se comporte ca inainte, asa ca am pus capat relatiei. El acum nu mananca, nu doarme si m-a amenintat ca se omoara. I-am zis ca numai lasii aleg calea asta mai "usoara" si a renuntat la idee. Dar ma suna incontinuu, ma cauta pe orice cale fie pe mess fie pe facebook, fie ma suna rude de ale lui. Ma simt in ultimul hal, ma simt cea mai josnica persoana pentru ca un om isi distruge sanatatea mentala si fizica din cauza mea. Dar eu ce ar trebui sa fac? Din cauza stresului relatiei cu el am parodontoza, imi ard urechile cand ma enervez si tremur.Ba chiar ma enervez si daca imi zice cineva da-te mai incolo. Eu nu eram asa inainte, relatia cu el m-a adus aici.Nici parintii mei nu ma controleaza cum o face el. Sunt la varsta la care-mi doresc sa calatoresc, sa cunosc oameni multi, nu sa ma "leg la cap". I-am explicat asta dar tot nu intelege, ma doare suferinta lui dar nu vreau sa ma intorc. Ajutati-ma va rog cu un sfat, o parere, o recomandare, orice. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| BRG a răspuns:

Sărut mîna, te înțeleg, in felul ăsta tu te distrugi, m ai bine schimbă ți numărul de telefon, chiar dacă riști să pierzi unii prieteni, dar scapi odată de ăsta, ești tînără, dacă de acum ai paradontoză e nasoală treaba, sigur din cauza nervilor faci diabet, controlează ți glicemia, că e de rău cu paradontoza, pierzi dinții, iar dacă ăla nu te lasă în pace reclamă l la poliție pentru hărțuire. Ești majoră, ai dreptul să decizi ce vrei să faci. Sănătate multă și ai grijă de tine. Te pup. Cristi.

| ChloeS explică (pentru BRG):

Multumesc din tot sufletul pentru aceste cuvinte, m-am terminat psihic zilele astea din cauza sentimentului de vinovatie.Dar ai dreptate, trebuie sa ma mai gandesc si la mine. Iti doresc tot ce-i mai bun pentru ca m-ai ajutat mai mult decat oricine. Multumesc mult de tot, Cristi. big hug Te pup si eu.

8 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Dar de ce ai parodontoza. Eu stiam ca se ajunge la asta din cauza ca nu te speli pe dinti. Du-te fa un detartraj, nu sta ca se agraveaza rau de tot si ramai fara dinti. Medicul dentist o sa iti rcomnade pasta speciala pentru dinti si o sa iti spuna cateva despre igiena orala. Si de ce nu merge si el cu tine daca tot vrea sa iti fie aproape?

| ChloeS explică (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Am fost la medic si merg constant la medic, sunt obsedata de igiena mea orala pentru ca am urat probleme cu stomatologii de micabig grin Stomatologul meu a zis ca nu numai igiena orala este problema ci parodontoza apare atunci cand organismul este slabit si datorita stresului. Am foarte mare grija de dantura mea, crede-ma. Altfel nu aflam atat de repede de parodontoza, nu am avut nicio problema pana acum. Mi-a recomandat deja o pasta de dinti si mi-a facut si detartraj si cel cu laser si dupa aceea cel manual. happy Mi-a dat si un gel pentru gingii.

| bebelotz a răspuns:

Pffff situatia e cam grava sad Sincer mie personal imi pare rau pentru tot ce ti se intmpla si sper sa gasesti solutia la problemele tale. Succes.

| ChloeS explică (pentru bebelotz):

Multumesc mult Alexandra!:* Cred ca cea mai buna solutie este sa nu mai comunic cu el in niciun mod.

| benefit96 a răspuns:

Nu merita sa te gindesti la cineva care promite si nu face. Spune-i sa te uite... Inca o data : nu merita

| BurnInHellSucker a răspuns:

Deci, esti ingrijorata ca se va sinucide? nu o va face. Fa tot posibilul sa pierzi orice legatura cu el. Daca ai incercat sa ii explici si nu a inteles e clar.cum a spus si cristi schimba-ti nr, nu mai iesi in locuri frecventate de el, ignore la mess fb si tot. Se va plictisi intr-un final. Am avut si eu problema asta, chiar mult mai grav si crede-ma o sa scapi de el, si eu am fost panicata, imi era frica sa ies din casa, faza era ca eu nici nu stiam cine este. cum am mai spus se va plictisi, va obosi si o sa te lase in pace. Nu iti face griji pentru sanatatea lui, e doar o problema de timp pana se va indragosti de altcineva.

| ChloeS explică (pentru BurnInHellSucker):

Multumesc mult, am primit de la voi ajutorul pe care nu l-am primit de la cei apropiati. Multumesc mult si chiar asta voi face rup orice contact cu el!