| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, am si eu o problema:mi-am facut un test de sarcina dupa 11 zile de la contactul sexual si mi-a iesit ca nu sunt gravida oare sa stau mai linistita, testele sunt chiar sigure?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa 11 zile, s-ar putea sa se pozitiveze daca esti gravida. Un test negativ, insa, nu inseamna nimic. Mai asteapta macar 7 zile si fa-ti doua teste in doua zile consecutive, neaparat din urina de dimineata.

| Darry a răspuns:

Testele de sarcina sunt concludente dupa 2, 3 zile (mai sigur dupa 10 zile)de la data cand TREBUIA sa-ti vina menstruatia, nu de la cateva zile de la contactul sexual.

| white_2190 a răspuns:

Mai siguri sunt doctorii ginecologi tongue

| gynycola a răspuns:

NU CRED CA ESTI GRAVIDA... E PREA DEVREME PENTRU A ARATA,, POZITIV,,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Farmacista a spus ca dupa 7-10 zile e bine.eu ce sa mai cred?

| pupaza a răspuns:

De obicei dupa 2 saptamani de la actul sexual se face testul de sarcina, si atunci rezultatul e cel mai probabil.