| Sayyyuri a întrebat:

Imi doresc sa fac dragoste cu iubitul meu(eu 18 ani, el 20)... Am mai avut discutii pe tema asta, am avut cateva ocazii de a face dragoste, dar nu incercam sa ne avantam mai mult decat e cazul. Recent, l-am intrebat daca,, in seara aia, vroia mai mult", iar el a spus ca da, ca vroia sa facem dragoste, dar a spus ca nu ar fi mers mai departe pentru ca se gandea la ce i-am zis eu mai demult. Ce i-am zis eu mai demult? Vorbind, i-am spus ca eu cred ca e pacat sa faci ceva inainte de nunta, ca cel mai frumos e sa faci dragoste prima data in noaptea nuntii. El a mai adaugat recent faptul ca e prea devreme, iar aici are dreptate, caci nu avem decat 2 luni de cand suntem impreuna.

Ceea ce e mai,, grav" e ca de un timp incoace tot visez ca fac dragoste cu el sau ca suntem impreuna.

Poate ar trebui sa fiu putin mai distanta si sa nu mai ajungem la a ramane amandoi dezbracati pana la lenjerie. Poate ca la numai doua luni, am ajuns cam departe si nu vreau sa ma considere o,, femeie usoara", mai ales ca este primul baiat cu care ma inteleg foarte, foarte bine, in care am incredere si de care ma pot apropia, atat din punct de vedere fizic, cat si sufleteste.

Prin urmare, ce e de facut? Ar trebui sa pastrez putin distanta, in felul asta poate nu mai resimt nevoia de a face dragoste? Orice sfat e binevenit!

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Faceti Petting, e arhisuficient pentru acum, daca tineti sincer unul la celalalt si va si respectati!

| anka89 a răspuns:

In primul rand gandeste-te cat de mult ai vrea sa faci dragoste cu el, se pare ca nu esti pregatita din moment ce iti pui atatea intrebari. Daca ar fi sa se intample s-ar intampla totul de la sine fara a fi nevoie de atata discutie.Adica va intalniti in seara asta sidiscutati despre aceasta tema si pana la urma, ati zice, mai bine nu.Nu stiu daca o sa te considere o femeia usoara, pentru ca ai deja 18 ani aveti 2 luni impreuna si daca vrei sa o faci fa-o.
Acum faza,ca o sa o faci pentru prima data cand o sa te casatoresti,nu stiu ce sa zic, oare ar fi nevoie sa astepti? nu ai de unde sa stii cand te mariti, dar mai ales cu cine, daca nu o sa fie la asteptarile sale?
Asa ca cantareste tot ce ai in minte si apoi daca esti pregatita, da-i bataiewinking
Nu uita de prezervativwinking

| Roxana121 a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar trebui sa va grabiti si apoi sa injurati unu pe altu ca v-ati grabit, mai discutati pe astfel de teme, spune-i tu ce ai vrea, el sa-ti spuna cum ar vrea, si tot asa.Prima noapte de dragoste chiar e o noaptea minunata de care iti vei aminti mereu, doar daca o faci cu omu drag.Incercati sa faceti din acea prima noapte o amintire buna, si lasati timpu sa decida cind va fi timpu pentru acea noaptea bafta.

| xMikishor a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa pastrezi distanta. Dar ai putea fi mai retrasa, poate ca sa nu va mai dezbracati, sau ceva de genu. Asteapta sa mai treaca un timp, pentru ca noapte aceea e o noapte pe care ar trebui sa ti-o amintesti intotdeauna. Deci mai asteapta sa mai treaca un timp. Te pup. Bafta:*

| Azµre a răspuns:

Pur și simplu discuți cu el, nu ai de ce să păstrezi distanța, discută și clarifică lucrurile

| TroubleWoman a răspuns:

Eu am avut o relatie de 8 luni si nu am facut dragoste.Deci,se poate.Implinesc si eu 18 ani in primavara asta.Eu spun ca ai timp.Mai asteapta.Trebuie sa-l cunosti mai intai... sper ca ti-am fost de ajutor, bafta :*