| alexpitrock a întrebat:

Buna tuturor,
In primul rand multumesc anticipat pentru raspunsuri, chiar am nevoie de ajutor, cat mai multe raspunsuri ar fi super, fara prea multe introduceri o sa incep.

Am cunoscut o fata acum circa 3 ani de zile pe hi5, si am tot vorbit pe merss, nu in fiecare zi dar din cand in cand si de fiecare cateva ore bune, cred ca puteam sa vorbim aproape despre orice...

Acum vine partea interesanta, in care eu cred ca am dat-o in bara, din pacate mi-a lipsit tupeul sa o intreb de la inceput atunci, dar in fine mai bine mai tarziu decat niciodata, si i-am cerut numarul de telefon online acum 4 zile, mi l-a dat si marti mi-a zis ca e libera si urma sa ne intalnim, nu prea am mai vorbit intre timp, luni seara am dormit cred 2 ore stand pe net si gandindu-ma si la 6 dimineata m-am trezit, ca sa fac in asa fel sa ajung la ea la liceu la 7.

Cred ca am ajuns o data sau de doua ori la mine la liceu la ora asta. m-a mancat pe mine undeva sa o surprind la scoala cu un trandafir si sa o invit fata in fata in oras, dar am avut norocul ca fata sa nu vina la scoala fiindca avea niste repetitii...

Am asteptat vreo 4 ore pe acolo, chiar in fata clasei ei, am si vorbit cred cu jumatate din clasa, m-am prezentat si profei de matematica, cred ca am avut emotii si i-am dat prea multe apeluri si colegii ei au dat cateva pe deasupra...am asteptat 3 ore acolo apoi am plecat dar inainte sa plec mi-au zis niste colege cam pe unde sta, eu nebun fiind am cautat toate blocurile pe unde imi dadusera de inteles ca ar sta.

Eram la 2 blocuri si am intrebat si postarita care a fost amabila si mi-a zis, am mai asteptat o ora acolo, am intrat in bloc, am vrut sa las trandafirul in casuta postala dar era inchisa, am vorbit cu un vecin pentru ca 2 apartamente erau fara numar pe ele si omul mi-a zis... sper ca stia ce zice.

I-am lasat trandafirul pe pres acoperit cu un catalog de supermarket...i-am dat si un mesaj dar nu am mai primit niciun raspuns..am ajuns acasa pe la 4:30 si am bagat un somn frumos de 11 ore...

Sunt constient ca acum cel mai probabil e speriata, dar eu nu vroiam decat sa vorbesc 5 minute cu ea fata in fata si sa-i dau trandafirul, imi vine sa ma dau cu capul de pereti acum...nu i-am dat niciun mesaj/apel nimic de ieri,

Ce ati face in situatia mea? ...va rog eu frumos fara mistouri, chiar nu am chef.

Răspuns Câştigător
| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Nu e nico greseala in ceea ce ai facut! Nu pari obsedat, ci interesat de ea.Stai linistit,cred ca fata a apreciat gestul tau.Ti ai petrecut jumata te de zi asteptand o la scoala,ti ai facut suficient curaj intr un cat sa vorbesti cu colegii acesteia si cu un profesor, ti ai dat interesul si ai aflat unde sta, i ai lasat un trandafir, care apropo este un simbol al romantismului.Ce este gresit in astahappy? NIMIC! Eu sa fii fost in locul acestei fete, as fi fost mandra deoarece stiu ca un baiat ma place cu adevarat si ca nu are de gand sa profite de mine.Incearca sa o suni, sau eventual sa i lesi un mesaj.
Succes!

| alexpitrock explică (pentru LULUTZAwhitYOU):

Ai avut dreptate, a fost super de treaba si nu s-a speriat s-au suparat, si ne-am si intalnit ieri, dar chiar nu stiu ce sa mai fac, pentru ca cel putin mie mi s-a parut ca ne-am inteles de minune, i-am dat un mesaj aseara si acum un apel si nimic, orice as face ma gandesc la ea...pff, cate nu as face pentru o fata ca ea, eu care am fost fricos din fire mereu, nimic nu pare imposibil cand sunt ea, dar probabil din cauza ca-mi arat prea repede intentiile o sa o pierd, sunt un idiot, mersi pentru lulutza, ai meritat funda!winking

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tineretea si prostia nu trebuie justificate cu atat mai mult cand se intampla simultan.

| mikey06982 a răspuns:

Sincera sa fiu, ai facut o greseala, dar stai linistit, se rezolva. Vorbeste cu ea si explica-i tot ce s-a intimplat.O mare parte din vina o are si ea, pentru ca nu ti-a spus ca nu va putea veni.cind ii vei explica, ai grija ce tonalitate vei folosi.Cu timpul va trece...Bafta happy

| alexpitrock explică:

Tocmai am vorbit cu ea, s-a impacat cu fostul prieten, deci daca sunt baieti care s-au despartit de prieteni dati-mi un mesaj mie baieti ca va rezolv eu, dar nah trebuie sa trec si prin asta ca sa renunt la romantism si alte vise pe care le aveam...

| LULUTZAwhitYOU a răspuns (pentru alexpitrock):

Dificila situatiahappyNu renuntawinkingAi pierduta una, mai sunt 1000 si poate si mai multewinkingDar ai avut dreptate in ceea ce ai spus mai suswinkingnu ti arata din prima intentiilewinkingPastreaza ti sarmul, fii mai secretos, dar ai grija...Nici sa nu dai de inteles fetei cu nu o placi sau ca doar iti bati joc de ea:XSucces, mai vorbim!

| catalinaelena a răspuns:

Nu iti zic misto in situatia ta as zice ca totusi ar trebui sa te duci sa vorbesti cu ea chiar daca ea este putin speriata trebuie doar nu o sa stai asa in dubi daca chiar o placi vorbeste cu ea chiar daca dupa parerea mea eu sunt putin mai rebelela si nu cred in prosti de astea asa ca fa-ti curaj si scuza-ma dar in felu asta arati ca un panpalau du-te la ea surprindeo pentru ca nu se asteapta sa te duci la ea multa bafta