| rita a întrebat:

Buna tuturor. In urma unui control ginecologic mi s-a spus ca am o rana pe col si mi s-a prescris ca si tratament comprimate vaginale Fluomizin. Ceea ce ma nelinisteshte este o fraza ce se gaseste pe prospectul lor "Nu utilizati Fluomizin daca exista ulceratii ale epiteliului vaginal sau ale colului uterin"... Ore sunt ok pentru mine?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sunt pentru tine. O rana pe col nu e obligatoriu o ulceratie, ci mai degraba o pata.

3 răspunsuri:
| marymaryanne a răspuns:

Am avut si eu o rana pe col in urma cu 2 anisadiar eu am preferat cauterizarea pentru ca esti sigura ca dispare fara infectii fara nimic.sa stii ca nu prea doare asa cum se aude.iti doresc multa sanatate si un pupic

| rita explică:

Multumesc mult Brigaela! estio adevarata salvatoare a mea si a intregului site! Iti doresc multa sanatate si tot ce iti doresti sa ti se implineasca

| bubulikutza a răspuns:

Da, sunt bune.Am folosit si sora mea pentru aceeasi problema. Daca nu erau bune pentru tine ginecologul nu ti le mai dadea. El este acolo sa rezolve problemele femeii, fetei respective, nu sa le imbolnaveasca sau sa lew faca mai rau.