| Butterfly29 a întrebat:

Buna useri TPU! In urma unui control ginecologic am aflat ca am infectie cu un fel de ciuperca si mi-a prescris doctorul tratament pentru 5 zile cu ketoconazol si pentru 10 zile cu meclodin (comprimate vaginale). Nelamurirea mea e ca dupa ce introduc acele comprimate vaginale seara,dupa cum mi-a recomandat doctorul,dimineata cand ma trezesc am pe chiloti acel comprimat dizolvat, e ceva normal sa se intample asa?

Mentionez ca le folosesc exact cum mi-a zis doctorul!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Da, este normal sa se intample asa. Evita sa te ridici din pat pe timpul noptii pentru ca timpul de actiune al ovulelor sa fie cel optim. http://www.i-medic.ro/boli/candidoza-vaginala

| IMC90 a răspuns:

Da

| aryenutzaa a răspuns:

Da este normal sa se intample asa. Doctorul ti-a recomandat sa il pui seara pentru ca atunci stai in pat si acel comprimat ramane inauntru si se dizolva. Dimineata tu te ridici iar aceste iese deoarece pozitia ta nu mai e aceeasi. Sper ca ti-am fost de ajutor.