| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor intrebarea mea este :

Cum se face ca am cunoscut o fata, ea nu demult s-a despartit de prietenul ei si este foarte dustrusa din cauza aceasta.

Dar eu m-am indragostit de ea, vorbim pe skype in fiecare seara, ma simt bine cu ea si cred ca si ea la fel se simte bine cu mine, Ea stie ca mie imi place de ea, eam spus de vreo 2 ori dar nu direct.....Asi dori sa ii spun in fata si sa eau o decizie referitor la relatia noasta dar ma tem ca o sa ma refuze si o sa o pierd, dar nu pot sa piermit sa o pierd, tin la ea enorm de mult pentru a permite acest lucru....Nici nu stiu fiindca ma ghindesc la ea mereu, mi se pare ca grabesc lucrurile, dar eu nu o sa pot sa fiu pentru ea pur si simplu un prieten, pur si simplu nu vreau asta.

Dati-mi un sfat cu adevarat valoros, va multumesc mult...

*dau funda 100%

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Tu poti sa-i spui, dar daca ea inca tine la fostul ei prieten, exista mici sanse sa vrea sa inceapa o relatie noua. Asta iti spun din experienta, crede-ma. Profita de momentele astea mai delicate, pentru a te purta cu tandrete cu ea, si arata-i faptul ca esti o persoana de incredere. Cine stie, poate cu timpul se infiripa ceva si-n cazul ei. Are nevoie de timp, deci daca chiar tii la ea, asteapt-o si sustine-o pana la capat. happy
Mult succes!

| Волк a răspuns (pentru Adry05):

Ea a avut intentia sa se diparta de el...pentru ca el nu stiu ce a facu (nu a vrut sa imi spuna, ii era greu sa vorbeasca despre asta)

| Adry05 a răspuns (pentru Волк):

Daca s-a despartit dintr-un motiv, atunci e inca valabila varianta mea. S-a despartit probabil mai mult din nevoie, nu pentru ca a vrut asta. Deci, nu conteaza, ori daca s-a despartit ea de el sau el de ea, intr-un astfel de caz e cam acelasi lucru.

| Awesom a răspuns:

Prietene daca ea va accepta sa fii cu ea drept iubiti nu cred ca veti rezista mai mult de 6 luni impreuna pentru ca ea nu are nici un fel de sentimente pentru tine ea tot la fostul se gandeste, daca vrei sa fii totusi cu ea nu vei fi mai mult decat umbrela ei de vreme rea pana il va uita pe fostul. Apoi te va parasi fara nici o remuscare si vei suferi.Deci mai bine fugi cat vezi cu ochii de ea.

| ROB3RT89 a răspuns:

Esti liber sa-ti exprimi sentimente fata de ea, dar nu te astepta sa fie ceva reciproc.
Trebuie sa ne obisnuim in viata sa primim si refuzuri!
Un lucru e cert.
Trebuie sa ai curajul sa-i spui exact ce simti fara sa-ti pese de ce va zice sau cum va reactiona.
E datoria ta de barbat sa incerci, nu pierzi nimic.
Iti trebuie doar curajul sa faci acest pas(in caz de n-ai) restul va veni de la sine daca si ea simte ceva pentru tine.
Mult succeshappy

| Волк a răspuns (pentru ROB3RT89):

Mersi, apropo eu curaj am asa ca sau mai devreme sau mai tirziu eu o sa ii spun happy

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Волк):

Mai bine mai devreme decat mai tarziu!