| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. uitati povestea mea. sper sa ma ajutati happy. deci eu anul trecut am cunoscut un baiat de zilele orasului prin prieteni. de fapt il cunosteam dar nu i-am dat importanta. dupa cateva zile cand ne intalneam toti am inceput sa il plac dar el lua chestia asta in ras. eu am facut primul pas si l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine iar el a spus da. dar el si-a batut joc. iar pana la urma eu nu l-am mai bagat in seama si m-a intrebat el fata in fata. eu i.am spus ca da. am fost un timp impreuna iar dupa un timp m-am departit de el dintr-o prostie. si am plecat spre casa. el a vrut sa imi spuna ca nu vrea sa ne despartim dar nu l-am asculta. cand am intrat pe mess i.am spus prietenei mele si unui amic. iar atunci unul din ei l-a intrebat de ce ne-am despartit. pana la urma el nu mai vroia sa vorbeasca cu mine iar acum a trecut 1 an si eu inca mai tin la el. intre care nu am prea vorbit decat cand mai ieseam cu prietenii.acum cateva zile am vazut ca el se uita mai ciudat la mine (cum facea cand eram iubiti) iar eu l-am evitat...acum imi doresc sa fiu iaras cu el dar nu stiu cum sa-i spun pentru ca el ori spune prietenilor ori ia in deradere. ce sa ma fac?crying help! fundita :X

Răspuns Câştigător
| AntiACTA a răspuns:

Daca el face chestiile pe care le face (ia sentimentele tale in ras, te vorbeste pe la prieteni) inseamna ca nu tine la tine. Imi pare rau dar asa este straight face... Mai bine ai incerca sa il uiti decat sa isi bata joc de tine. Ai putina onoare :* Si poate ca il vei cuceri cu indiferenta ta. Nu se stie niciodata smug

4 răspunsuri:
| Ruxxy a răspuns:

Un an e foarte mult timp... dupa un an oamenii se schimba mult, sa stii. E posibil ca in viata lui sa fi aparut unele lucruri care sa il fi schimbat si se poate sa fi invatat ce trebuie sa faca intr-o relatie si sa nu-si mai bata joc. Asteapta sa vezi cum mai decurg lucrurile, daca el continua cu aceleasi priviri insistente, ai putea sa incerci sa porti o discutie serioasa cu el despre ceea ce va doriti amandoi. Daca lasati timpul sa treaca doar cu niste priviri, nu rezolvati nimic. Multa bafta :*

| MaRyKiDu a răspuns:

Of, si mie mi s-a intamplat. Incearca sa vorbesti cu el si intreaba-l daca mai tine la tine, nu ca " te-ar interesa ". Daca zice da, incearca putin cate putin sa te impaci cu el.
Daca zice nu, adio :* laughing NU merita nimeni sa isi bata joc de o fata.
Stii...In fiecare relatie, fata pune suflet 3 sferturi...si baiatul 1 sfert. straight face Ai grija ce faci si bafta!

| niciunnume19 a răspuns:

Multumesc tuturor pentru incurajari. si Ruxxy ai dreptate. o sa pun in aplicare tot ce mi.ati spus.nah cam asa il tratez acum cu indiferenta si el se tot uita dupa mine. sper sa fiu din nou cu el pentru ca nu mia mai placut nici un baiat de cand m.am despartit de el. si regret si acum. orik multumesc mult >big grin

| niciunnume19 a răspuns:

App nu ma supar daca imi mai dati sfaturi big grin