| Anonymul1991 a întrebat:

Bună tuturor vă rog să luați în serios întrebarea....se poate reface vaginul a la bun început ...adică strâmt ca și cum ai fi virgină? Mai ales dacă nu ai contact sexual vreo câteva luni bune?!
Vă rog! Spuneți-mi o soluție! Regret că mi-am pierdut virginitatea

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Vaginul este un organ musculos al carui "canal vaginal" dupa inceperea activitatii de masturbare intravaginala, sau dupa intretinerea sexului de dezvirginare se largeste mai mult sau mai putin, insa in medie va avea o largime al carui diametru se va situa in medie intre 2, 0 si 3, 5 cm. Largirea canalului vaginal se datoreaza faptului ca fibrele musculare sunt alungite, intinse mai mult sau mai putin de obiectele sau penisul introdus. Lungimea fibrei musculare se va stabiliza si va ramane acelasi (sau mai poate creste dar niciodata nu se va micsora) indiferent daca factorul care a provocat intinderea va actiona in continuare sau isi va inceta actiune o perioada de timp sau chiar sa dispara definitiv. In concluzie largimea vaginului o data stabilita/dobandita nu se va mai micsora/stramta si cu atat mai putin nu-si va mai reveni niciodata la largimea initiala chiar daca femeia nu va mai intretine niciodata contacte sexuale. Virginitatea se pierde in momentul in care vaginul este penetrat de penis chiar si doar o singura data, deci nu are nici-o legatura cu largimea canalului sexual. Sanatate!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este posibil ca un himen odata rupt sa se refaca, ce-i rupt, rupt ramane pe veci!

Cat priveste vaginul, ala este un organ 100% in interiorul tau, care nu se poate rupe, fiind dotat cu muschi si nervi puternici, care fac sa se contracte si sa se dilate in timpul actului sexual.

Virginitatea se poate reface doar chirurgical, de catre orice chirurg, sau ginecolog care face mici interventii chirurgicale.
Operatia se cheama himenoplastie.
Preturile sunt aici:
https://www.estheticon.ro/preturi/himenoplastie-reconstructia-himenului

Bineinteles ca poti rezolva si cu un ginecolog local, pe preturi mai mici.

Mai multe despre himenoplastie, poti citii pe internet:
https://www.google.com.au/......tps?/webhp

| mihai69 a răspuns:

Virginitatea odată pierdută, nu se reface. Chiar dacă ai suferit o intervenție de himenoplastie, odată ce ai avut un contact sexual, nu ai cum să redevii *virgină*.
Pentru a avea un vagin cât mai „strâmt", poți face exerciții Kegel (google pentru detalii). Fiind un organ mușchiulos, făcând zilnic aceste exerciții, poți să ai un vagin demn de invidiat, cu care să spargi și nuci dacă îți pui ambiția!
Ai greșit - asta e. Nu mai fii necăjită, mergi mai departe! Nu ești prima, din păcate.

| kandaraki a răspuns:

Desigur ca da, se reface si esti virgina din nou, mai stai fara sex 3 luni, iar se reface si tot asa. Din 3 in 3 luni.
Poti face bani in asa mod, sa iti vinzi virginitatea din 3 in 3 luni, vei fi bogata!

| florinflorescu a răspuns:

Buna, dupa cum ai aflat si de la ceilalti virginitatea nu se mai intoarce. dar vad ca esti disperata sa devii inapoi virgina. nu exista solutii, iar pierderea virginitatii nu e cel mai rau lucru care ti se poate intampla. in viata toti ne pierdem virginitatea. deci imi dau seama ca esti suparata pe cel cu care ti-ai pierdut virginitatea. e posibil sa nu fi avut o expierenta prea frumoasa la inceput, dar sa stii ca actul sexual e ceva normal. de ce regreti? faptul este deja consumat, accepta ca ai poate te-ai inselat in privinta actului sexual, ca nu a mers cum ai crezut tu. invata o lectie, fii curajoasa si recunoaste-ti greseala. ti-e frica de parinti sau prieteni ca o sa te certe sau judece? daca vei avea curajul sa le spui ce s-a intamplat, te vor intelege. nimic din ce iti imaginezi tu in momemtul acesta nu se va intampla, nu iti mai fa ganduri rele. daca iti faci griji ca nu o sa te mai iubeasca nimeni pentru ca nu mai esti virgina, te inseli.
NU ASCUNDE acest lucru, TINE MINTE e ceva normal, cu totii am trecut prin asta, e ca o raceala, toti am racit candva...
FII TARE!

| Sudoku69 a răspuns:

10 matanii pe zi si cate o gura de agheazma si intr-un an o sa fii ca noua

| Obrail a răspuns:

Dacă nu faci sex minim 5-6 luni si nici nu folosește degetica sau OB, Mușchii vaginali se vor strânge. Himenul nu se va reface. Odată rupt, așa rămâne toată viața.
La următoarea partida de sex (după 6 luni) partenerul ca va avea parte de un vagin mai strâmt. Iar tu vei avea parte de un ușor disconfort

| Anonymul1991 explică (pentru Obrail):

Mulțumesc de raspuns happy