| AlexMoss a întrebat:

Buna tuturor. Vreau sa stiu cum se dezvirgineaza un baiat, adica cum, in ce conditii si daca doare sau ceva?

Răspuns Câştigător
| mihaMGB a răspuns:

Dezvirginarea din p.d.v. medical se petrece in cazul baietilor in momentul in care ata se rupe, ca si consecinta apare sangerarea si durerea. Majoritatea barbatilor ajung la varste inaintate si au inca ata intacta, de aceea sustin ca dezvirginarea barbatilor nu este insotita de durere. Primul contact sexual este definit ca dezvirginare de altfel, aceasta fiind mai degraba o stare psihologica, deci chiar daca nu ti se rupe ata si nu te doare nimic, din p.d.v. psihologic nu mai esti virgin, ci doar din p.d.v. medical.

6 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| Azµre a răspuns:

Voi sunteti loviti de bombe? Ata nu se rupe in cel mai rau caz se va intinde dar nu asta inseamna virginitate la baieti! Virgin esti din punct de vedere psihologic pana in momentul in care iti incepi viata sexuala! Ata nu se va rupe! Daca este subtire se va intinde! Au fost exceptii la barbati carora li s-a rupt e cu totul si cu totul alta mancare de peste!

Alte răspunsuri
| cookyeh a răspuns:

Daca vrei sa nu te doara cauta-ti una cu vaginul cat galeata, daca o faci cu o virgina ti se rupe ata si te va durea, dar nu atat de tare incat sa plangi. Daca esti barbat rezisti la durere.

Alte răspunsuri