| princess_4780 a întrebat:

Buna un sfat si mie pls! Imi place de un baiat suntem la acceasi sch la inceput si el ma placea, la sch vorbeam, ma saluta, si ieri am intrat pe el pe mess sa il intreb ca cmf si el o zis ca bine u si eu i-am zis ca bine si eu, si i-am zis la multi ani de ziua lui dar el nu a zis nimic, si dupa aia l-am mai intrebat daca ii suparat pe mine dar tot nu mi-a rasp. Oare nu mai vrea sa vb cu mine?

7 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Poate avea putina treaba, poate trebuia sa rezolve ceva urgent, poate avea o zi proasta, poate nu avea chef de nimeni, poate vroia putin timp numai pentru el.
de ce faceti atata tragedie numai din asa ceva? de ce va ingrijorati atat de tare numai din atat? daca te-ar fi injurat sau ti-ar fi vorbit pe un ton neplacut as fi inteles, dar asa nu cred ca ai motive sa te alarmezi asa.
stii ce trebuie sa faci? sa astepti. daca va vrea sa vorbeasca cu tine te va cauta el, te va saluta el, va intra el in vorba cu tine, daca nu, nu.nu mai insista, pentru ca persoanele insistente sunt iritante si tot ce o sa reusesti sa faci este sa il indepartezi din ce in ce mai mult de tine.cand te va vedea in loc sa se apropie de tine va fugi, pentru ca va avea senzatia ca esti sufocanta.
ai putina rabdare cu el! oricum scoala incepe foarte curand si daca nu inainte, acolo cu siguranta veti vorbi mai multe fata in fata.

| Denisa a răspuns:

Poate a plecat de la calculator si nu era acolo cand i-ai scris. Daca isi va cere scuze ca nu ti-a raspuns inseamna ca te place si ii pare rau ca nu ti-a raspuns. Daca insa nu va zice nimic pur si simplu si-a pierdut interesul fata de tine. Nu cred ca e suparat pe tine:*. Mai sunt si alti baieti:*

| raisa1993maria a răspuns:

Cati ani ai?

| aangelia a răspuns:

Si chiar n-o mai zis nimic baietu? laughing

| ĐǿŁŁY a răspuns:

Deci, putea sa-i cada netu', trebuia sa mai vorbeasca cu cineva, n-a vazut urarea ta, intr-un singur cuvant era ocupat.

Acum daca crezi ca era suparat pe tine, ti-ar fi raspuns cand l-ai intrebat ce face? Nu.

Asa ca nu-ti bate capul.Asa-s baietii, un pic neatenti, ocupati, ca si noi fetele, de altfel.

Bafta!

| dichi a răspuns:

Cata copilarie... chiar crezi ca un necunoscut poate sa-ti raspunda la o astfel de intrebare? E pueril sa intrebi asa ceva. Pentru numele lui Dumnezeu, gandeste nu fii planta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era ocupatstraight face sau nu era la clc, ceva d genuloh go on