| Roberta00 a întrebat:

Hei! Unui baiat i-a placut de mine cam toata iarna si acum a inceput mie sa imi placa de el.Cand ne intalneam vorbeam ne salutam si pe mess iarasi ma saluta vorbeam. Din cate am inteles eu lui i-ar cam placea de altcinevasad, dar o fata din scoala mi-a zis ca el i-a zis ei ca site ca mie imi place de el.Si mie mi-a zis ca i-au mai zis si altii ca imi place de el deci el stie si totusi de atunci nu prea mai vorbeste cu mine..Adica daca eu il salut raspunde dar inainte el ma saluta primul...:-s. Ce sa fac? A inceput sa imi placa rau de tot de el...Am incercat sa ma apropii de el dar nu vreau sa il stresez si sa zica dupa ca sunt obsedata. Unii colegi iau zis ca eu stau cu altcineva si nu era adevarat si dupa aceea pe mess el m-a intrebat daca e adevarat si i-am zis ca nu e adevarat.Eu ce sa inteleg? Ma mai place? Ce sa fac? Cum ar trebui sa ma comport?

8 răspunsuri:
| BeAmazing a răspuns:

Pai daca un baiat afla ca iti place de el. si-o ia in cap..si nu-l mai intereseaza de tine sad! Asa ca parerea mea este sa-l lasi in pace si sa nu-l mai saluti prima pe strada, pe mess, indiferent; lasa-l pe el sa faca primul pas, daca nu o face atunci nu te mai place sad! Mult succes!

| rousz a răspuns:

Buna! Cred ca ar trebui sa stai de vorba cu el sa-l intrebi daca te place. asa direct de aceea exista si mess-ul si sms-urile daca esti mai timida. Nu rata ocazia si fa-ti curaj. Pana la urma asta e kiss

| darienicoleta a răspuns:

Poate ar trebui sa-l lasi o perioada sa-si limpezeasca mintea.Cred ca e bulversat. Si ma gandesc ca poate mai are cateva sentimente, pentru tine, cat sa fiti prieteni apropiati, mai mult sau mai putin. Sper ca te-am ajutat!

| Pflete a răspuns:

Buna Roberta, nimeni nu ti-a dat nici un raspuns, uraaat. Ei bine, te pot ajuta, eu cred ca el inca te place, dar e speriat pentru ca a aflat ca si tu il placi. Asa reactioneaza majoritatea baietilor. Sa nu fii speriata ca o sa il sufoci sau stresezi, fa ce ai facut si pana acum. Acorda-i atentie. Nu lua in considerare ce iti spun altii decat daca informatia este sigura, nu trebuie sa pui la suflet tot ce auzi. Mai departe vei stii si singura ce e de facut. Pa paa.

| Vdany22 a răspuns:

Buna roberta sfatul meu este sa ii zici ce-a ce simti si daca lui chiar ii va place de tine va avea incredere in tine si te va crede tot ce ai u de facut ii sa ii spui ce simti, am patit-o si euwinking

| Roberta00 explică (pentru Vdany22):

LoveEmo chiar eu i-am zis ca imi place de el si el mi-a zis ca ii mai zisesera si altiilaughing

| Vdany22 a răspuns (pentru Roberta00):

Da am inteles, dar daca sfatul meu nu te ajuta scuze eu asa fac,. ciar daca ceilalti zic numa prosti daca baiatu te place nu crede in cea ce spun fraieri, deci daca te place cu adevarat are incredere in tine, trebuie sa vb si u ca o amica foarte apropia nici sa nu sari asa brusc pe el, dar sa il intrbi cand va venit timpul daca vrea sa va comb. apropo u cati ani ai?laughing

| Roberta00 explică (pentru Vdany22):

Pai 15:d.Asta seara vreau sa vorbesc cu el si sa il intreb daca poate fi ceva.batting eyelashesSper sa meargapuppy dog eyes.