| Amnevoiedehelp a întrebat:

Bună, vă scriu cu multă rușine...
Acum 2 luni am născut un băiețel frumos și sănătos de 3, 500kg (prima naștere)..Menționez ca am fost tăiată jos ca sa pot naște.
După ce a trecut perioada de lauzie cam după o săptămâna mi-a venit și menstruația la fel ca pe data de 10 cum îmi venea mereu și m-a ținut 6 zile tot cum ma ținea și pana sa rămân însărcinată.
După ce mi-a trecut toate acestea am zis sa reîncep viața sexuală..am încercat dar doare foarte tare cred ca din cauza cusuturi poate ca sunt mai strâmtă un pic..medicul a zis sa încerc un lubifriant.dar tot doare groaznic.
Va rog nu râdeți...

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Explica-i fara nicio retinere medicului tau ginecolog, care este situatia si in cazul in care vaginul iti este foarte bine lubrifiat. Este de datoria lui sa te consulte cu foarte mare atentie, pentru a vedea, constata si a-si da seama care este in realitate starea muschilor vaginali, precum si aspectul general al canalului vaginal. S-ar putea sa fie necesar sa se intervina printr-o operatie de vaginoplastie. http://carezone.ro/vaginoplastie
Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu râdem, dar ce am putea totuși să facem ca să te ajutăm?!?
Ca idee, încearcă să te masturbezi și să îți reobișnuiești vaginul cu penetrarea, folosind degetele sau jucării din ce în ce mai mărișoare, până vei reuși să ajungi la confortul necesar unui act sexual normal. Și musai un lubrifiant bun!
Și dacă nici așa nu merge... încearcă să mergi la un consult medical.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu este de ras, asteapta in primul rand o perioada mai indelungata sa fie totul ok. Dupa, ar trebui sa faci asta exact cand doresti, fara sa fii constransa. Incearca sa creati mediul adecvat si potrivit pentru voi doi. Dupa... da, puteti s-a folosit un lubrifiant. Daca tot asa este, atunci nu strica sa mergi la medic iar.

| Emilian65 a răspuns:

Daca doare asa tare, mai fa o pauza de cateva saptamani si mai incearca sa faci sex cu sotul.

| Quassaar a răspuns:

Îți scriu din experiența. După naștere pe nevastă-mea a făcut-o fată mare. Mă durea pe mine, d-apai pe ea. Luați-o ușurel și veți vedea că o să fie bine. O perioada vei simți disconfort dar cu timpul se va transforma in plăcere. Multă sănătate!

| Bariel a răspuns:

Pai nu prea ai ce face daca te doare, decat sa astepti pana iti trece. O alternativa ar fi sa incerci sex anal, ai sa simti placere daca penisul prietenului tau este indeajuns de mare incat sa ti poata stimula prostata. Puteti sa faceti si sex oral, pozitia 69 sau pe rand.

| Quassaar a răspuns (pentru Bariel):

Interesant...să stimuleze prostata doamnei...
În cel mai bun caz puteai face referire la glandele lui Skene, nicidecum prostată. Doar daca doamna nu-i bărbat.big grin

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

E ceva normal...
Așteaptă si tu
Începeți usor