| Larysa690 a întrebat:

Voi ce credeti,daca ai iubit o persoana poti ajunge sa o urasti fara motiv?
La mine, fostul meu iubit ma uraste din tot sufletul si eu l-am iubit enorm de mult si inca il mai iubesc.Am avut o relatie de cativa ani,toate bune si frumoase, pana a inceput de la un timp sa se comporte foarte urat cu mine.Mi-a spus ca nu mai ma iubeste si ca in timp ce a fost cu mine m-a inselat.Cand am auzit asta am fost distrusa, nu i-am facut niciodata nimic rau si am facut mereu ce a vrut el.Am incercat de multe ori sa ne impacam,insa el acum ma uraste si m-a umilit foarte mult.M-a facut proasta,a ras de mine de fata cu prietenii lui,mi-a zis ca eu nu il satisfac sexual si mai bine merge la altele si m-a jignit in toate felurile.Mi-a spus ca m-a iubit dar nu mai simte nimic pentru mine acum. Ultima data cand ne-am vazut mi-a vorbit urat si s-a tipat la mine,atunci am zis gata ca nu mai suport umilinta asta.Mi-am promis ca nu il mai caut si il ignor, dar nu pot sa o fac.Acum daca ii dau mesaj imi raspunde sec si ma intreaba ce vreau,imi zice pa si nu pot discuta deloc cu el,ba chiar ma si injura. Vreau sa uit de el, deja nu mai suport in fiecare zi tot ma face sa plang.Am incercat de foarte multe ori sa discut frumos cu el dar nu se poate.Mi-a facut prea mult rau,vreau sa uit de el nu ii mai pot suporta comportamentul, m-a facut chiar si urata in toate felurile m-a jignit.Nu stiu ce sa fac simt ca m-a face sa imi pierd mintile...sad

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti sa "urasti" persoana pe care ai iubit-o, cat timp inca ai sentimente pentru ea, dar nu se mai poate construi o relatie intre voi. Cand treci de faza aia, nu o mai urasti, poti fi indiferenta sau poti sa o apreciezi pentru ce a facut bine. Asta in mintea unui om matur.
Fostul tau iubit e genul clasic de boschetar care dupa ce se pomeneste cu o relatie, nu mai stie ce sa faca, si incepe sa se poarte nasol, cere/reproseaza partenerei de toate, si nu stie nici el ce se intampla.
Tu te-ai dedicat prea mult lui, l-ai lasat sa se creada mai bun decat tine, iar acum te-a luat de fraiera. Nu e bine asa, trebuia sa faci pauze cand vedeai ca nu te pretuieste.
Din situatia actuala, trebuie sa renunti total la el. Nu trebuie sa faci nimic ca sa-ti mai vorbeasca, trebuie sa nu-i mai vorbesti tu deloc. Dupa cateva zile te va cauta el, nesigur, iar daca ii dai peste bot, l-ai facut catelus. Sau scapi de el; depinde cat e de prost.
PS: vezi ca treaba asta nu se cheama ca sunteti impreuna, cauta-ti activitati si nu-l mai jeli zilnic.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce te uraste? asa fara motiv?

| Larysa690 explică (pentru RAY):

Nu i-am facut nimic

| RAY a răspuns (pentru Larysa690):

Asa dintr o data ma mir

| Larysa690 explică (pentru RAY):

Poate doar si-a batut joc.

| RAY a răspuns (pentru Larysa690):

Sa facem pe victima este primul loc care il facem

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a ajunge in situatia de a simti senzatia de ura fata de cineva. in mod obligatoriu trebuie sa existe cel putin un motiv intemeiat. Parerea mea.

| Plato a răspuns:

Asa patesti cand salivezi dupa badboy.winking
Invata-ti lecția.

| BravoJohn69 a răspuns:

Uneori când oamenii pierd un lucru ajung sa îl urască pentru ca pur și simplu nu poate fi al lor

| Larysa690 explică:

Adica?