| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma descarc un pic. sad

M-am certat cu prietenul meu de o saptamana pe motiv ca am fost dupa ore pana la biblioteca. Adica la faza asta s-a suparat un pic si a zis ca inainte i-am mai zis ca merg la biblioteca si nu i-am zis niciodta ca citesc. Ciudat nu-mi amintesc nimic straight face. Dupa aia sora lui trebuia sa vina din Iasi pe la 5, 6 si el trebuia sa o astepte. Am zis ok ne vedem dupa ce vine. Dar se face 7, 8, 9 si chiar 10 si sorasa nu apare (din Iasi pana la noi faci o ora), si eu m-am enervat si m-am dus la el acasa plangand. A iesit in timpul asta a ajuns si sorasa(era in spatele meu), nu a vorbit cu mine, m-a lasat sa plang si m-a dus acasa.
Era suparat in fiecare zi. L-am intrebat daca pot vorbi orce cu el si a zis ca da, atunci i-am zis un citat si el a zis sa-l uit, ca nu ma mai iubeste, ca vrea sa ne despartim, ca nu ma mai pupa niciodata, ca pleaca in Italia la taicasu...etc. Eu plangeam la telefon si el era foarte calm, datorita jicnirilor pe care mi le zicea m-am hotarat sa merg la el. Eram in trening, am sarit geamul si am iesit afara si atunci mi-a zis "gata, gata intra in casa", si am intrat. Cam atat si conversatia de la telefon.
A doua zi la scoala cand m-a vazut avea un zambet pe fata si imediat m-a sarutat...etc.

Parca nu mai simt ca ma iubeste, mereu cand vorbim la telefon ma face sa plang. Azi la fel, a zis ca nu ma iubeste, ca nu ii este dor de mine...etc. O zi suntem bine, o zi suparati. Unde ma iubeste nu simt nimic.

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai reusit sa te descarci?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca te iubeste, tine la tine, dar arata contrariul la nervi.
Cred ca ar trebui sa vorbiti serios legat de relatie si daca mai merita continuata cu astfel de " intamplari ".
Spune-i ca te pierde asa.

| MiruD a răspuns:

Si tu crezi ca merita sa plangi mereu si pe el sa nu il intereseze?
Discuta cu el si vezi ce poti rezolva. Daca nu se schimba, eu zic sa il lasi. Iti faci rau singurica si nu are rost sa mai stai in ziua de azi sa suferi. Sunt atatia baietii singuri, si cu un suflet mare.
Un mic sfat, daca imi dai voi.
Sa nu pui pret maaaare pe frumusete. Ca ea se duce, in schimb un suflet bun ramane vesnic la orice varsta.
Gandeste-te ce faci, sa nu se ajunga la mai rau.

| unknøwn a răspuns:

Nu mai simţi că te iubeşte fiindcă nici n-a făcut-o vreodată. Era doar în capul tău.
N-ai cum să iubeşti o persoană pe care n-o cunoşti al dracului de bine,cu care nu te înţelegi al dracului de bine, cu care nu ai petrecut al dracului de mult timp.
Asta prin ceea ce ai trecut tu, a fost o atracţie ceva mai avansată, maxim o îndrăgostire de moment, nimic altceva.

| anonim_4396 explică (pentru unknøwn):

Ne intelegeam cum zici tu si am petrecut o gramada( cam in fiecare zi cateva ore, am ajuns intr-o zi si la 12 ore). Si avem 1 an, 8 luni si 13 zile happy.

| Gαηαmα a răspuns:

Buna! Cea mai rea alegere a unui om e sa ramana acolo unde isi face rau, unde nu este dorit...Nu merita, de ce sa stai cu el cand el nu te iubeste? ce rezolvi? ca plangi si iti faci rau? Fi indiferenta, incearca sa te gandesti serios ca iti faci rau, incearca incet sa iti bagi in cap ca...nu stiu tot ce ti-a facut rau si Doamne ai o viata inainte! Am vazut din intrebarile anterioare ca ai 15 ani, las-o balta, nu mai are nici un rost.Incearca sa vezi cat de usor o sa renunte la tine si atunci o iti dai seama, asta nu e iubire

| anonim_4396 explică (pentru Gαηαmα):

S-au intamplat prea multe, si bune si rele si nu stiu ce sa fac.

| Gαηαmα a răspuns (pentru anonim_4396):

Treaba ta.Si ce daca s-au intamplat prea multe? Tie ti se pare firesc sa stai cu cineva care nu tine la tine? Intr-o zi o sa stie el ce sa faca, daca tu nu sti.Fa cum crezi ca ti-e mai bine...happy

| anonim_4396 explică (pentru Gαηαmα):

Http://www.tpu.ro/......tamana-pe/

| devilitza a răspuns:

Mai cam aceeasi chestie se intampla si la mine, o zi suntem ok una nu, dar noi locuim impreuna, este alta mancare de peste... ideea este ca trebuie sa vorbiti, si sa descoperiti marul discordiei, iar daca acesta nu poate fi eliminat, este o vorba, taie raul din radacina, cred poti gasi alt baiat cu care probabil te vei intelege mult mai bine.