| DianaElena1234 a întrebat:

Buna, vreau sa ma lamuriti și pe mine cu ceva, va rog. Deci, am 18 ani și sunt prietena cu un baiat, dar este o prietenie cu beneficii. El este mai mare ca mine și mi-a spus de la început ca nu vrea o relație cu mine... ei bine, m-am îndrăgostit de el. și nu știu ce sa fac, sincer. adică doi prieteni normali nu fac ceea ce facem noi, plus ca acum pe 8 Martie mi-a adus flori și ciocolata, astăzi ma mângâia așa de frumos pe par, Ne ținem și de mana ca doi iubiți. ma enervează faptul ca îmi da speranțe aiurea și nu știu ce sa fac. și sunt multe alte gesturi care din punctul meu de vedere se fac doar între doi iubiți. E genul care nici nu ma ia dar nici nu ma lasă. ce părere aveți? El tine la mine măcar puțin? Ma scuzați dacă am greșit categoria, dar este cea mai vizitată. Mulțumesc.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca se comporta frumos ca sa aiba sex cu tine si atat.
Un gentelman pana la urma!
Stie ca esti a lui cand are chef de satisfacut madularul din panataloni, fara sa plateasca o prostituata. In plus, stie ca esti prostuta si-l astepti doar pe el.
Nu ti-a dat sperante, pentru ca nu-i intersat sa se insoare cu tine, sau sa se afiseze cu tine, cauta ceva mai bun cu care sa iasa sau sa-si faca un viitor.

| DianaElena1234 explică (pentru Violleta2022):

Da, poate sunt proasta, sa nu ma înțelegeți greșit, eu vreau o relație cu el, in schimb el nu datorită diferenței de vârsta, din spusele lui. știe oarecum ca îmi place de el și tot timpul când îl vad ca vorbește cu câte o fata, se vede pe fata mea ca sunt geloasa. nu știu. mi se pare complicat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DianaElena1234):

De ce nu-i dai papucii?
Daca tot nu exista viitor cu el si nici nu-l poti avea doar al tau, de ce accepti o asemenea relatie, doar pentru a fii la dispozitia lui, cand are el chef?
Dar cu mandria ta cum ramane?
Eu spun sa-ti cauti altul! Unul care se te placa si sa te iubeasca asa cum esti. Unul care sa te merite!

| DianaElena1234 explică (pentru Violleta2022):

Cred ca așa o sa fac, Mulțumesc mult.

| Lawliet14 a răspuns:

Esti de compatimit, ce fel de persoana esti, un prezervativ folosit in loc sa ai o relatie de iubire...

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic e cam aiurea cand unul ajunge sa tina la celalalt si sa si doreasca mult mai mult decat o pseudo-relatie de la care nu trebuie sa ai asteptari. Asta e motivul pentru care nici nu accept asa zisa prietenie cu beneficii-ma atasez cam mult de oameni nu ma pot abtine. Ideea e ca nici nu poti sa tii faci sperante degeaba daca nu e cazul. Cel mai ok ar fi sa vorbesti cu el deschis sau sa i dai de inteles ca ai sentimente pentru el si nu poti sa te prefaci ca nu inseamna nimic pentru tine. Vei vedea pe parcurs daca relatia dintre voi evolueaza in sensul dorit de tine. Daca nu poti spune oricand stop relatiei asteia daca nu ti face bine.

| DianaElena1234 explică (pentru HazelEyes77):

Mulțumesc, o sa vad pana la urma ce o sa fie.

| CelCarePriveste a răspuns:

De la o relatie cu beneficii nu prea ai ce sa ceri. In general oamenii care se angajeaza in asa ceva nu prea pot primi prea multe asteptari in anumite privinte

| gogo5678 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, ar trebui sa ii spui cu subînțeles ca vrei ceva cu el..si daca iti spune ca nu, atunci sa nu te tulburi și cere-i niște argumente pentru tot ce se întâmplă intre voi.

| DianaElena1234 explică (pentru gogo5678):

A fost de foarte multe ori discuția de o relație, doar ca motivul pentru care nu suntem împreuna este diferența de vârsta, care pe mine nu ma deranjează însă pe el, da.

| AndreiMFF a răspuns:

Eu zic sa mai astepti putin, o sa marturiseasca tot fix cand nu te astepti...Asa suntem noi, nu vrem sa aratam, dar chiar suntem timizi.