| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu daca unui baiat ii place de mine.El chiar nu e genul de "timid", dar pana acum nu mi-a zis nimic.Mereu rad la glumele lui laughing si el imi zambeste,dar nu prea vorbim chiar daca suntem intr-o clasa, doar cateodata. Uneori chiar cred ca vrea sa ma faca geloasa.Si mi-e rusine sa-i zic ca-l plac. Oare ma place?happy

Răspuns Câştigător
| giorgi9 a răspuns:

Buna.

Daca face astfel de gesturi inseamna ca ii place de tine:

Iti zambeste mai tot timpul, cand ai nevoie de ceva el este primul care te ajuta. Cate odata nu te baga inseama si face glume des. Cand urca scarile si tu esti jos se uita la tine peste balustrada. Iti face cu ochiul cate odata.

Cand te evita si nu vorbeste cu tinen inseamna ca nu vrea sa observi ca te place.

Unui baiat ii palce de mine si este cu 3 ani mai mare. Face gesturile ce ti-lea specificat mai sus. Cate odata ma inerveza deoare ce se tine tot timpul dupa mine si cate odata nu prea ma baga inseama

Daca te-am ajutat funda.

3 răspunsuri:
| Lavyyyy a răspuns:

Gandeste-te putin,daca spui ca el nu e genul de timid dar totusi evita sa iti zica ceva,momentul vostru prielnic este sa va intalniti in particular si sa treceti si la alte vorbe,nu numai spunand glume,poate ii e rusine sa vb cu tine de fata cu colegii,in clasa nu e ca atunci cand vb in particular,nu trebuie sa iti fie rusine,trebuie sa vb despre ceea ce va place,ce nu va place,ce aveti in comun si ce nu aveti etc si treceti dupa la intrebari mai serioase,poti incerca sa bati apropouri,sa il tragi de limba,dupa ce veti forma un cuplu atunci se va afisa cu tine, intalniti-va undeva in particular ca doi amici, vorbiti si vedeti ce se va intampla, succes, sper ca te-am ajutat.

| irisuka14irisuka a răspuns:

Buna! Si eu am pati-o de fapt inca o patesc deci eu as zice sa ii zici ca il placi ca si eu as fi vrut sa ii zic dar B.F.F. - ul meu i-a zis la prietenul lui cel mai bun si el ea zis lui deci mai bine sa afle de la tine nu de la alti ca ii foarte jenant, ok deci spune-i ca il placi.

| BornTOLove1 a răspuns:

Te place clar, dar nu stie cum sa te bage in seama.