| anonim_4396 a întrebat:

Pareri VA ROG! In 4 februarie facem o excursie cu clasa, fara profesori[clasa a11a, aproximativ toti 18 ani]. Imi place de un baiat din clasa, am fost cu el in si in a9a, acum sa zicem ca ne-au cam revenit sentimentele.

Am vorbit cu EL. stiu ca ii place de mine, stie ca si mie de el, dar i-am zis ca nu am de gand sa fac ceva inainte de excursie [sa fim impreuna] pentru ca eu cred ca isi pregateste " terenul " pentru excursie ca sa se distreze cu mine si dupa aia revenim la normal ca 2 colegi[a mai facut asa la 2 majorate]si mi-a zis ca nu e asa, ca ar vrea sa fim impreuna si dupa excursie.

Ma inteleg foarte bine cu un alt baiat din clasa care imi zice ce vorbeste cu EL dar nu inteleg.de ce mai aud.si de la altii, si de la acel prieten ca el doar m-ar "arde". Oare vorbeste doar asa ca "intre baieti" dar de fapt nu e genul ala de baiat?

Nu stiu ce sa fac.Sunt foarte confuza si nu mai pot astepta pana dupa excursie.
Pare foarte sincer si daca vorbesc cu altcineva din clasa parca e gelos, chiar vine si se baga in seama si zice ca vrea sa vorbeasca cu mine, dar de fapt doar sta langa mine si incearca sa vorbeasca.
Cateodata cand vine vorba sa vorbim ceva fata in fata parca e timid.

Va rog, ajutor sad

Răspuns Câştigător
| ame93 a răspuns:

Poti sa-l accepti ca prieten da nu te lasa dusa de val si sa faci ceva cu elwinkingdeci cum au mai spus si fetele de mai jos daca te place poate sa astepte asa ca mai bine lasa ca sunt destui baietioh go on

6 răspunsuri:
| BlueHusky a răspuns:

Ce ai face ca sa te simti bine? Adica sa iti fie tine bine si sa iti si placa fara sa te gandesti la ce vrea el (sau la ce crezi ca ar vrea el). Nu vreau sa iti stric ceva ce nu ai dar daca ma gandesc la colegii mei din liceu care erau impreuna atunci... acum nu mai sunt, daca inca visezi ca o ramai cu el si sa cresteti nepoti nu pot decat sa iti urez multa bafta happy. Anyway Have Fun.

| Miha a răspuns:

Nu te lasa prea usor dusa de vorbele baietilor.Crezi ca daca e timid nu poate sa-ti-o ''arda''? Incearca sa nu lasi garda prea usor, daca te doreste trebuie sa lupte pentru tine.

| pick1990 a răspuns:

Dar a fi cu cineva nu inseamna neaparat sa o faci cu persoana respectiva. Daca nu poti astepta, poti fi cu el, si in excursie nu o faci cu el daca nu vrei.
Daca dupa excursie se desparte de tine, sau auzi ca tear fi inselat in excursie sau ceva in genu, inseamna ca nu merita!

| Kitty999 a răspuns:

Salut. poate sa fie chiar asta ca isi cauta jertva pentru exkursie, intelege asa sunt baietii dar tu fii mai desteapta sh tinete, sh daca el intreadevar tine la tine, intreadevar iipalce de tine, te va astepta, dar in exkursie kompoartete ca de obicei))...bafta fii atenta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am zis nimic de familie, nepoti, copii laughing)
vreau doar sa aflu ceva pareri. si nu ma duc in excursie sa ma *** happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce