| Adelina2597 a întrebat:

vreau sa trec peste, sa uit... si sa nu -l mai am in cap. Am avut o relatie de 3 luni, au fost multe certuri, impacari. Dar acum a fost. ceva de tot sa zic asa. am aflat ca el se ocupa cu droguri :-s. cand am auzit am zis gata, mai bine o las. Asa ca ne-am despartit. A trecut o luna de cand nu am mai vorbit :< si totusi tot mi-e greu fara el, e ciudat ca in 3 luni ca iubesti asa de mult o persoana.Il iubesc. dar nu ma mai pot intoarce la el, am o relatie de o saptamana cu un baiat ..am zis ca poate il pot uita asa...dar nu pot sad. Aseara am vorbit cu el. i-am trimis mesaj sa stearga poza cu mine de pe facebook, a spus ca o va sterge dar doar maine seara ca acuma e la gagica. sad m-am simtit naspa si apoi a inceput sa-mi zica ca "tu cu ala umbli, cu tiganu ala. mi-au spus prieteni ca te-au vazut cu el ". Nu e tigan, dar mna. si totusii oare de ce tot imi spune vb astea daca el mi-a spus cu gura lui ca nu-i pasa de mine si ca ma uitat :-

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu accepta adevarul ca ti ti-ai gasit pe altcineva si daca te-a vazut odata ca esti vulnerabila in fata lui isi va folosi toate "armele" ca sa te faca sa suferi respectiv sa iti para rau ca l-ai lasat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm... thinking Hai sa privim din alta perspectiva: Tu il iubesti, el nu te iubeste, si se ocupa cu droguri. Eo as proceda astfel:

As suna la politie in legatura cu drogurilewinking Dar se poate ca el, luand droguri, sa isi imagineze doar ca esti urata, sau ca esti cu unu, sau ma rog, stiu eu ce laughing Se poate intampla orice luand droguriwinking Deci cel mai bine ar fi sa suni la politie, iar din inchisoare... Sa ii lasi scrisori, vazand ca il iubesti happy Iar dupa ce iese, s-ar putea sa te iubeasca si el happy Dar acum iti zic sincer, si vorbesc serios sad : Suna la politie. Se pot intampla orice fel de lucruri, chiar si crime. Cel mai bine e sa suni la politie sad Asa as face eu...winking Mult succes. sad Ai grija :*

| schmoll a răspuns:

Trebuie sa gandesti pozitiv... iubirea fata de sine este raspunsul..nu ai nevoie de el. fericirea este in tine... daca vei fi fericita vei atrage pe altcineva care sa te merita..lumea nu este altceva decat o oglinda a ratiunii tale

| 1234abcd a răspuns:

Ce am inteles eu din povestea ta e ca : tu te-ai indragostit ca o proasta de el dar pentru el tu ai fost doar o aventura, un joc nimic mai mult... daca ai zis ca umbla cu droguri inseamna ca e genu ala de baiat dur (deeeci ma indoiesc ca omul asta poate sa aiba sentimente)siiii in legatura cu ce ti-a zis ...probabil a facut asta doar ca sa te necajeasca, sa te supere(ai fi putut sa ii zici si tu ceva legat de iubita lui.thinking sa o faci cuva, grasa, proasta laughingnu stiu ce iti trece prin cap happy

eu zic ca mai bine incerci sa il uiti si nu il mai cauta(intr-adevar poate acuma suferi dar peste ceva timp o sa iti revi big grin )

neee acuma faci si crezi cum vrei tu happy

| GeorgyiIone a răspuns:

Tu ai facut cea mai buna alegere cand ai hotarat sa te desparti de el. Eu cred ca el nu a putut trece peste si ti-a spus ca este la o alta fata pentru a vedea cum reactionezi. Il numeste "tigan" pe iubitul tau actual pentru a te ataca, pentru a te rani, dar nu ar trebui sa-ti pese. Eu ti-as spune sa ai grija cu acel tip ca poate fi foarte periculos daca se ocupa cu droguri... Incerca sa fii fericita cu actualul iubit