| Dyony01 a întrebat:

Vreau sa va cer un sfat, o parere. Vara trecuta am cunoscut un baiat, foarte ok. Initial nu -a dat in vant dupa el, dar cu tipul am inceput sa simt ceva pentru el. Ok, pana aici nimic ciudat, dar el nu e din Romania. S-a mutat in Italia cu parinti sai. El are 20 de ani iar eu 16. Avem aproape 4 luni, nu ne vedem decat din cand in cand la web. Vorbim doar pe facebook, mess.El mi-a spus ca are ganduri serioase, si eu vreau ceva serios. Am spus ca dupa ce iau bacul sa ma duc la el. Dar mai sunt 2 ani pana atunci. Noi ne puteam vedea doar in vacanta de vara, o luna sau doua pe an. Are rost, sens relatia asta?
Nu e un tip care sa fuga toate fetele dupa el, si asta imi place si mai mult. Il iubesc mult, ne-am certat de cateva ori, si chiar simteam o durere, si nu puteam sta asa... Ati avut relatii la distanta, cum e?

5 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Lumea nu e in stare sa se tina de planurile pentru a doua zi, si tu deja iti faci planuri in legatura cu ce o sa faci peste 2 ani?!
nu tine nimic planificat sa stii, mai ales cand zici ca ai ganduri serioase, unde dreacu mai e farmecul?
totul trebuie sa vina de la sine.; tipul e un plictisitor, un om previzibil.
in fine, daca intr-adevar sunteti indragostiti, stabiliti ce ti-am zis eu, sa fie totul mai frumos intre voi.
daca nu vrei...ce sa zic, bafta.

| Dyony01 explică:

M-am * timpul*

| Danysan a răspuns:

Lupta pentru Relatia asta dar crede-ma ca e foarte greu mai ales ca el este si in afara.Eu zic sa lupti daca ti la el si Te Iubeste.pt ca Iubirea nu are limite si se Merita.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Am avut o incercare, dar nu am reusit. nu e genul meu

| XoJojoXo a răspuns:

Am eu o relație la distanță. Bine, e temporar, că s-ar putea să vină acasă peste o lună-2. Ideea este că distanța reușește, de cele mai multe ori, să vă apropie. Nu știu dacă ai văzut, dar cuplurile care se văd zi de zi ajung să-și consume relațiile mult prea repede. Acum depinde de voi doi dacă vreți să continuați sau nu relația. Eu, una, zic că merită să încercați happy