| UndercoverGirl_1581 a întrebat:

Vreau sa va dati cu parerea:stau cu un baiat de nici 2 saptamana si deja imi spune ca ma iubeste, ca sunt singura fata la care a tinut asa de multchatterboxchestii de genu...ma alinta, ne-am intalnit doar o data, am fost eu la el in oras, eu stau in alt oras, am facut cunostiinta si cu taicasu, a fost foarte dragut cu mine taicasu, ne-a facut de mancare, ne-a servit cu prajituri etc, prietenu m-a plimbat prin tot orasul, am facut poze, am fost la o cioco calda, a fost super, dar in seara in care trebuia s ma intorc acasa el a primit niste mesaje de la o fata, nu mi-au placut deloc, nu spun ce scria dar era ca si cum el i-ar fi promis ca sta cu aia si ca el i-a dat o teapa prin faptul ca s-a combinat cu mine, eu am facut acolo un circ in gara, el tot nu ma lasa, se tot tinea dupa mine, spunea ca ma iubeste ca nu vrea sa ma piarda si ca n-are nic cu fata aceea, nu-l lasam sa ma pupe, sa ma stranga in brate, m-am simtit tradata, cand am urcat in tren nici nu m-am uitat la el, am inceput s plang, ma tot suna nu-i raspundeam, in sf ne-am impacat a 2a zi(in fine)dar de la o vreme ma cam sufoca, sincer, intruna ma suna, pe mess trebuie s vb intruna cu el ca daca nu crede ca vb cu altcineva sau ca sunt suparata, se oftica foarte repede, daca zic ceva ce nu-i convine chiar daca nici prin gand nu-mi trece ca l-ar putea supara zice doar bine...las,ce dracu are? e gelos sau ce? a inceput sa zica ca ma iubeste din ziua in care am fost la el, eu desigur ca nu cred asa ceva, maine trebuie sa vina el la mine, inca n-am avut relatii sexuale, desi deja am povestit destul de mult despre capitolul acesta dar am preferat s schimb mereu subiectul ca sa nu-i dau de inteles ca vreau asa repede, desi mi-am dat seama ca el si-ar dori dar eu nubig grin mai ales ca am suportat faza aceea din gara, dar am trecut peste. Oare e de treaba, e sincer cu mine, nu stiu ce sa zic de el, asa pare n baiat ff d treaba dar nu stiu, are si un comportament mai dificil, sufocantstraight face

18 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu e deloc bine ca te sufoca asa de la inceput cand abia va cunoasteti. Logic ca nu te iubeste, e cea mai mare magarie sa spui asta dupa ce v-ati vazut doar o datalaughing Eu zic sa ai grija si sa eviti incontinuare partea cu sexul!

| Bacemi a răspuns:

Ma identific oarecum in situatia asta. Nu stiu daca din pacate sau din fericire. Eu cred ca e un baiat bun. Incearca sa il cunosti mai bine. Sunt baieti care incep sa tina la o fata destul de repede si chiar vorbesc serios cand ei spun ca o iubesc. Problema cu sufocatul este din cauza ta. Tu ai iscat acel scandal si din aceasta cauza incearca sa iti arate ca tine la tine si ca nu ar face asa ceva. E cam aiurea sa ii spui acum sa nu fie asa de sufocant cand tu il acuzai inainte. Eu iti propun sa incerci sa il cunosti mai bine si abia dupa poti sa iti pui ordine in ganduri si sa stabilesti ce vrei sa faci in continuare. Nu e neaparat vorba de gelozie, cat e vorba de dorinta de a nu te pierde.

| gigiro a răspuns:

La tine una e calda, alta e rece, nici nu mai stiu ce sa cred. Dar trebuie sa recunoastem ca bauíatului nu-i putem reprosa nimic, in primul rand, te-a invitat cand tatal lui era acasa.Cred de asemenea ca el a avut o relatie cu alta fata, dar ca aceea ii face sicane. Poate totul a decurs un pic cam repede de a iesit brambureala asta.Pentru ca si tu l-ai cam fript cum se zice, el nu stie ce sa mai creada. Spune-i asa pe punctr, eu vreau asa, asa si asa si daca-ti accepta conditiile, inseamna ca te iubeste cu adevarat.

| madalicious a răspuns:

Se vede ca schimbi baietii ca pe sosete. Azi unul maine altul. In fine.laughing Uite ce zic eu.: Tipu ala care zici ca a primit mesaje de la o tipa vrrea sa joace pe doua fronturi[sa aiba 2 gagici] in acelasi timp. Pentru ca nu esti din acelasi oras cu el lui i-ar fi mai usor sa fie si cu tine si cu acea fata in acelasi timp. Sigur era gelos pentru ca ii era frica sa nu-i strice acea fata cu mesajele acelea planurile cu tine. Spui ca el aduce vorba despre sex inca din prima zi, deci se vad clar care sunt intentiile lui, si anume sa faca sex si sa dispara din viata ta cu satisfactia ca ai fost a lui pe plan sexual.Ai facut bine ca ai schimbat subiectul cand aducea vorba de sex. Comportamentul dificil si sufocant il au numai cei care sunt incapatanati si vor cu orice pret un lucru. In cazul asta stii care este acela.
Take care.

| unione a răspuns:

Se numeste actractie, ii e drag de tine, dar nu te iubeste, cred ca nici nu stie ce inseamna

| adi4ever a răspuns:

Eu zic ca te iubeste de moment ce-ti scrie te suna, intr-adevar poate te 'sufoca' ca te suna da eu zic ca'i bine sa te sune si sa nu te lase in pace ca daca te-ar lasa si nu te-ar mai suna ai crede ca te insealahappyIncearca sa afli mai multe despre fata aia daca nu ai incredere 100% in el dar eu zic ca'i OK.Sa stii ca nu's multi baietii care fac ca el sa te sune sa se implice si creca si-ar dori orice fata sa aiba un asemenea prieten. Sper ca te-am ajutat.Bafta:*

| alinuta113 a răspuns:

Toti suntem egali, toti suntem diferiti! crede-ma ca daca un baiat te iubeste il invirtesti pe degete cum vreai tu! asa ca el te iubesti daca te suna iti scrie! vezi si tu daca simtu ceva pentru el!

| dydy22 a răspuns:

De atasa si eu ma atasez repede de o fata dar de sufocat nu sufoc persoana iubita este bine sa o lasi mai libera, te controleaza ca sa zic asa inseaman ca nu are incredere in tine si cand nu are incredere in tine nu suna bine, eu zic ca eset foarte gelos din ce ai povestit tu

| andreea7520 a răspuns:

În general se întâmplă aşa (spun din propria experienţă): el te tot bagă în seamă şi te enervează cu sute de sms-uri, câteodată e prea sufocant dar o să ajungi la un moment dat să vrei tu asta şi să nu ţi se mai ofere aceaşi atenţie ca altădată, mi s-a întâmplat ceva de genu, mă tot stresa un tip, mă suna des, pe mess vorbeam des, îmi zicea că ţine mult la mine, că mă iubeşte etc, la un moment dat mă cam săturasem de chestiile astea şi am decis s-o las mai moale, după care m-am trezit că el s-a prins ce mă deranjează pe mine şi a început să nu-mi mai dea sms-uri, pe mess era distant etc, atunci îmi doream aşa mult să fie că înainte, nici nu ştii cât de dezamăgită eram că am pierdut toată afecţiunea lui, acum nu mă mai enervează chestiile de genu` happy
Tipu de care vorbeşti tu chiar nu vrea să te piardă, e clar că i-a vorbit foarte frumos tatălui lui despre tine dacă se comporta aşa frumos, îţi dai seama cât l-a durut când ai plecat fără să spui nimic sad e aşa ' stresant ' pentru că poate chiar ţine la tine, majoritatea sunt aşa când plac foarte mult pe cineva, e şi normal happy!

| buldog a răspuns:

Si eu ma port la fel cu prietena meahappy Sunt obsedat sa nu vb cu alt baiat anumite discutii care pot deschide o relatie, sa nu vina altii dupa ea etc. Te iubeste mult! Gelozia, dorinta de a te avea aproape si de a petrece ff mult timp e un semn foarte bun din partea lui! Daca nu esti gelos intr-o relatie, inseamna ca nu iubesti!
Daca te sufoca, ii poti spune sa vb mai rar(fa un program de ex: dimineata la 10 la telefon si seara la 8 pe mess), dar nu inante de a il convinge ca nu are de ce sa se ingrijoreze in ceea ce priveste fidelitatea ta!
Bafta!

| PurpleLadybug a răspuns:

Vorbeste cu el, spune'i ce te deranjeaza, dar nu incerca sa provoci o cearta. incearca sa'l faci sa inteleaga ca mai ai nevoie de cate putin timp liber, daca chiar nu intelege si nu vrei sa'i dai papucii, pune'te din cand in cand invisible la el pe mess, nu'i mai rasp d fiecare data la telefon si inventeaza scuze precum ca aveai putina treaba, sau nu erai langa telefon... bineinteles ca nu e frumos sa'l minti darstraight face. Daca te sufoca, chiar te iubeste, incearca sa-ti acorde multa atentie, lui nu i se pare ca este sufocant. Daca te intreaba daca vrei sa intretii relatii sexuale cu el, raspunde'i frumos ca nu inca, sau ca nu te simti pregatita. Va fi putin trist, dar daca te iubeste va accepta. Succes
Take carepeace sign

| s.m. a răspuns:

Vezi tu ...se zice ca e bine sa te feresti de persoanele care iti zic " te iubesc" prea devreme, da nah, acum depinde ce inseamna pentru fiecare - prea devreme

| Logout a răspuns:

E cumva berbec sau taur laughing? eu cred ca tipu` asta e un baiat singur care are nevoie de tine pentru a avea la cine se sprijini sau la cine apela la nevoie, s`a atasat foarte repede dupa cum am observat si cred ca va fi foarte greu sa scapi de el. Se poate pune problema si cu sexu` ca vrea numai sex dar nu cred...acum nu stiu cati ani ai si cati ani are. El pare a fi un burlac cu capu` in nori si care nu stie ce vorbeste, si tu fata cu capu` pe umeri... dar faza cu tataicu` nu prea mi-a placut ai grija cine stie ce ganduri are!chatterbox

| maiamichel a răspuns:

Ai grija! incearca sa-l cunosti mai bine in diverse situatii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai pysy eu sunt baiat si nu stiu daca t iubeste sau nu dar daca tot iti zice si ti o arata poate ca chiar asa e d unde sti ca minte sa stii ca si eu sunt intr o mare incurcatura cu o fata pentru ca eu o iubesc cu toate ca suntem d putin timp impreuna dar ea nu cred ca isi da seama :d asta e trebuie sa mai si suferim parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte nesimtit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super e de ras laughing

| iulianlll a răspuns:

Inca nu stie ce este iubirea(cu siguranta nu stie) toti baieti spun asta la inceput pana "cazi" la pat si dupa aceea o sa se poarte cu tine cum se poarta si cu cealalta...parerea mea