| opierdevara a întrebat:

Buna:X
de vreo luna si ceva imi place de un baiat
tot acum vreo luna am facut schimb de numere de telefon si vbeam pe mess.imi spunea ca sunt draguta si intr-un timp si-a facut curaj sa ma intrebe daca "l`as vrea pe el ca iubit pentru mai mult tmp"
la sf lu iunie a plecat in spania si zilele urmatoare trebuie sa vina.ieri am vb cu el pe mess.eu am inceput discutia. i-am zis ca vreau sa stiu de ce sunt invizibila pentru el [deoarece pe fb eu ii dadeam likeuri si commuri la poze, la fel ca toti cei care i`au dat. iar lor le raspundea.numai mie nu.pe mess nu prea vbeam decat daca il bagam eu in seama.toate astea a inceput dupa ce a plecat.nu am inteles de ce `a racit asa fata de mine]. dupa ce am discutat mai mult mi-a zis ca isi cere scuze ca m`a facut sa astept atat.si mi-a zis ca am putea ramane prieteni. m`am prefacut ca nu am vazut asta. poate ca am gresit. dar nu am inteles dc dupa toate discutiile pe are le-am avut cand era in tara s-a racit asa. dc si-a schimbat comportamentul fata de mine?
oare mai am vreo sansa sa fiu cu el?
mi-a zis ca mi-a luat ceva dn spania. ceva micut dar frumos.
nu stiu ce sa mi cred.
>fuuundabig grin

Răspuns Câştigător
| RimePeHartie a răspuns:

Pot fi mai multe motive care sa determine racirea lui fata de tine ca de ex:

1. Poate a aflat ca trebuie sa stea mai mult in spania si nu crede in relatiile de la distanta.

2. Poate si'a gasit alta prietena care il atrage mai mult.

3. Poate niciodata nu a avut ganduri serioase, doar ti'a pus anumite intrebari ca sa afle mai multe despre tine si a realizat ca aveti principii de viata diferite si acum prefera sa ramaneti doar prieteni.

4. Poate se simte atras de tine si se gandeste ca daca ati putea avea o relatie daca s'ar termina urat ar pierde prietenie ta si aici trebuie sa aleaga intre prietenie sau iubire. Si e destul de urat sa distruga o prietenie frumoasa pe baza unor sentimente care se pot stinge oricand.

Vorbeste serios cu el si intreaba'l ce are de gand. Vrea sa dea o sansa relatiei voastre sau nu? Dubiile acestea doar el ti le poate lamuri, nimeni nu stie ce simte sau ce gandeste el.

Iti urez succes si sper ca ti'am fost de ajutor!

1 răspuns:
| baby_6195 a răspuns:

Pai joaca-te si tu cu el, cum face si el. Nu spune nimic concret, si nu il lasa sa vada ca esti suparata din cauza ca vrea sa fiti numai prieteni.
Spune-i "ok, suntem prieteni". oricum de la prietenie se ajunge foarte usor la iubire. Si cel mai simplu e sa nu ii arati ca esti interesata, sa te comporti putin mai rece, sa vezi ce zice. Daca zice ceva inseamna ca ii pasa, daca nu inseamna ca nu mai vrea sa fie cu tine.
Cel mai simplu e asa. Vezi si tu ce mai zice, nu-l baga in seama, eventual incearca sa-l faci gelos. sa-i spui ca ai gasit un baiat de care iti place mult si bla bla bla. si daca te intreaba dc ii zici lui asta spune " pai doar suntem prieteni, nu?"
multa bafta big grin