| anonim_4396 a întrebat:

Zâmbesc deşi nu sunt fericită. Astăzi zâmbesc. Zâmbim în fotografii vechi şi scrisori pierdute
zâmbim în vise şi amintiri necunoscute
toată lumea zâmbeşte azi, deşi POATE nimeni nu e fericit.
Ia zi, tu pentru cine zâmbeşti astăzi?

Răspuns Câştigător
| speranza a răspuns:

Zambesc pentru ca exist,pentru ca am o viata si vreau sa ma bucur de ea, asa cum este, chiar daca uneori sunt trista.Stii,e o vorba:Cand ti-e greu,zambeste mereu! Asa treci peste toate, viata e prea scurta ca sa stai sa plangi, sa te intristezi sau sa-ti pierzi speranta.Fiecare zi pe care o traim este o noua provocare pentru noi, de ce sa nu ne facem viata mai frumoasa? Sa ai puterea sa razi chiar daca sufletul iti plange inseamna ca esti o fire puternica si nu te vei lasa invinsa de nimeni si nimic.Chiar daca zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celui care plange, nu va lasati invinsi niciodata! Carpe diem!(Traieste clipa!)

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e nevoie sa fii fericita,ca sa zambesti.
Zambeste pentru tine.
Zambeste ca sa maschezi lacrima ascunsa in spatele pleoapei.
Zambeste sa-ti dai curaj sa mai induri o zi.
Zambeste sa te minti ca totul poate fi si bine.
Zambeste ca sa te simti mai buna.
Zambeste unui gand bun.
Zambeste cerului inorat,poate convingi soarele sa iasa.
Zambeste celor din jur,ca sa-ti zambeasca si ei.
Zambeste din recunostiinta pentru viata.
Zambeste ca respiri inca o zi.
Zambeste pentru ca-ti bate inima si astazi.
Zambeste pentru ieri,pentru azi si pentru maine.
Zambeste, pentru toti cei care nu pot sa zambeasca.
Zambeste ca sa chemi binele inapoi la tine.
Zambeste, sa-ti deschizi iar inima.
Zambeste ca sa poti iubi din nou.
Doar zambeste!happy

greece12
| greece12 a răspuns:

Cand am vazut ca ai comentat la raspunsul meu, am zambit.
Citind primul paragraf din raspunsul tau, am inceput sa ranjesc si eu.
Acum hohotesc!laughing
Devii molipsitor si-abia am scapat de gripa!rolling on the floor

| mgtow a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch zambesc pentru viitorul meu ca sofer profesionist iiiiiii i.

| superdorex a răspuns:

Da frumos, sa zambesti inseamna sa uiti pntru o clipa de probleme, de preocupari de tot ce te inconjoara!

| liz23 a răspuns:

Frumos scris,bravo! Chiar daca nu suntem fericiti,cateodata zambim pentru a masca starea,din complezenta,vedem ceva dragut pe strada,iti zambeste un copil cu ochii mari si sinceri automat ii zambesti inapoi, zambim din diferite motive sperand ca va fi mai bine, dorindu-ne ca intr-o zi sa zambim din suflet si cu tot sufletul.Azi zambesc pentru mine, am zambit dupa ce ti-am citit intrebarea.maine voi zambi tot pentru mine pentru ca merit la fel si cum tu si multi alti oameni merita sa se bucure de putinele lucruri frumoase din jurul nostru.Cel mai frumos zambet este atunci cand iubesti,dar daca in momentul de fata nu se poate, fa-o pentru tine, pentru a avea o zi mai buna si nu se stie niciodata cine va observa zambetul tau.

| Angel_8399 a răspuns:

Zambesc ca sa uit de probleme.problema cea mare. iubesc dar nu sunt iubita:-

| floricika_1940 a răspuns:

Eu astazi zambesc pentru a incerca sa trec peste o problema nefericita in dragoste.

| madyddd a răspuns (pentru floricika_1940):

Si tu ai probleme in dragoste? crying... dragostea asta e cel mai rau lucru...sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ziua de azi si pentru a zambi iti trebuie motive solide. trist.

| Anamaria742 a răspuns:

Si eu sunt la fel de suparata ca si tine din cate se intelege