| mihaeellaaa a întrebat:

Zilele trecute la o petrecere m-am intalnit cu fostul meu iubit, care venise cu actuala lui prietena. Noi inainte mai tineam legatura ca prieteni dar atunci la petrecere nu mi-a zis nici buna, nu a avut curajul sa ma priveasca in ochi, ma evita. Actuala lui iubita stie de mine, ca am avut o relatie cu el inainte. M-a deranjat oarecum sa il vad cu altcineva dar am parut indiferenta, radeam, ma distram sa nu vada ca nu ma afecteaza. Actuala lui iubita se uita foarte urat la mine, era geloasa. De ce s-a purtat fostul meu prieten asa? Stiu ca prietena lui ii interzice sa vorbeasca cu mine dar macar din bun simt putea macar sa salute.Cum sa interpretez ce s-a intamplat? Multumesc

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai ti-ai raspuns singura. Daca actuala lui prietena i-a interzis sa vorbeasca cu tine, de ce te astepti sa te salute? Probabil nu voia sa se certe cu aia si de aia a si evitat sa se uite la tine.

| Andandut a răspuns:

Daca v-ati despartit ce pretentii mai ai ca el sa te salute? Sau nu stii ca doua persoane care s-au iubit in trecut nu pot ramane intr-o relatie de amicitie?
Nu inteleg de ce mai ai pretentia ca el sa te salute? Mai simti vreo ceva pentru el? Probabil degeaba mai simti, el acum are prietena, iar tu trebuie sa respecti acest lucru. Nu e ok sa ai asteptari de la un fost iubit. Daca nu te-a salutat, asta e, nu a vrut, mai ales ca era si cu prietena lui actuala. Vad ca faci o drama aiurea din acest lucru.
Si iti mai zic inca o data, nu are cum sa existe prietenie intre doua persoane care s-au iubit candva! Asa ca ar trebui sa-ti vezi de treaba ta...
Imi cer scuze daca am vorbit putin mai dur, dar mie personal mi se pare o mare minciuna ca doi oameni care s-au iubit candva pot ramane prieteni dupa despartire. E o mare minciuna. Nu pot exista asemenea prietenii. Acum, parerile sunt impartite... Ai grija de tine! happy

| Vektor a răspuns (pentru Andandut):

"Imi cer scuze daca am vorbit putin mai dur, dar pe mine personal mi se pare o mare minciuna ca doi oameni care s-au iubit au ramas prieteni dupa despartire. E o mare minciuna. Nu pot exista asemenea prietenii."

exagerezi. eu am avut o relatie acum ceva ani si am devenit prieteni, dar dupa vreo 2 ani de cand nu ne-am vazut, nu ne-am contactat.

| Andandut a răspuns (pentru Vektor):

Vezi ca nu ai copiat tot. Am zis la final ca parerile sunt impartite, deci fiecare are o anumita parere. happy

| Oana92 a răspuns (pentru Andandut):

Nu pot ramane prieteni, dar de salutat putea sa salute. Asta tine de bunul simt si de buna crestere.
El tot ce a vrut a fost sa evite un scandal cu actuala, pe care ar fi bine sa o schimbe pentru ca gelozia ei spune multe despre ea...

| Ladyℂลtลli a răspuns:

El isi iubeste iubita si nu vrea so supere, eu niciodata nu i-as permite iubitului meu sa comunice cu fosta sa, nu te supara dar a procedat corect, daca il iubesti nu trebuiea sa-l lasi sa plece

| Vektor a răspuns (pentru Ladyℂลtลli):

Dar poate o tine pentru altceva si nu vroia sa strice combinatia happy

| Ladyℂลtลli a răspuns (pentru Vektor):

Posibil dar nu poti sa spui concret ca nu o iubeste