| Andrei100000 a întrebat:

Am fost la urolog și mi s-a spus că nu am fimoză, dar când decalotez pielea aceea rămâne pe un inel și se decaloteaza mai greu și ma strânge, când începi viata sexuala se poate largi pielea aceea care acoperă glandul și se poate lărgi sa pot decalota normal? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat ca ori de cate ori ai ocazia sa faci cateva exercitii de largire a deschiderii preputiului prin introducerea a 2 degete prin deschiderea respectiva si intinderea inelului fibros existent in capatul extrem al preputiului cat se poate de tare pana apare durerea. Exercitiul trebuie repetat pana in momentul in care se constata ca deschiderea preputiului s-a largit atat de mult incat decalotarea se poate efectua fara nicio problema. Succes!

| Andrei100000 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar când decalotez pana jos la gland și după aceea pielea aceea decalotată rămâne pe inelul glandului de jos și rămâne asa, că am încercat sa ma masturbez și când întra în erecție mai mare începe sa ma doară și să ma strângă pielea aceea de jos la gland și i-am spus la urolog și a zis ca nu am fimoză...

| Andrei100000 explică (pentru corbulalbrosu):

Oare ce se întâmplă? Ca ma doare și ma strânge pielea aceea jos la gland doar când variez. Sunt foarte stresat.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai fost degeaba la urolog daca tu tot pe noi ne intrebi, mai fa i o vizită domnului doctor si aceste întrebari sa i le adresezi lui.