| Mihailescu0123 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta si aseara, dar probabil nu am fost destul de explicita, eu sunt sanatoasa si am facut sex anal, el spune ca nu are nimic, nu am facut.o cu prezervativ si nu si.a dat drumul in mine e posibil sa iau ceva?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orice boala cu transmitere sexuala pe care el o are si nu stie. Practic, ca un exemplu, un om infectat cu HIV este perfect sanatos si asimptomatic, dar totusi contagios intre 5 si 25 de ani inainte de a sti ca are boala. Daca in acest timp nu isi face testul HIV, va trai cu impresia ca nu are nimic si isi va infecta partenerii sexuali

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Asta poti afla in urma unor analize medicale, data viitoare fa cu prezervativ daca partenerul refuza, atunci nu fa sex, este foarte periculos nu sti cu ce boala te poti trezi

| mihai69 a răspuns:

Da. O simplă fisură anală se poate infecta de la bacteriile din zonă.
Plus ce zice Brigaela.

| Emilian65 a răspuns:

Daca sexul anal a fost proteja, nu este nici o problema, nu ai cum sa iei vreo boala sau sa ramai insarcinata.

| e1xtz a răspuns:

Ti-a raspuns Brigaela simplu si corect.
Curios cum sa faci doar sex anal din prima cu un necunoscut oarecum.Presupun ca nu ati facut oral si normal cu prezervativ si anal fara!

| LauraHM a răspuns:

Da categoric! Daca el are vreo boala cu transmitere sexuala clar ca o iei si tu daca intretineti relatii sexule fara prezervativ chiar daca e vorba de sex anal.