| anonim_4396 a întrebat:

am si eu cateva intrebari... dupa cate zile apar primele simptome k sunt insarcinata si care ar fi alea? daca ar fi sa fiu si fac testul dupa 10 zile ar putea sa imi arate k sunt? cam cat costa pastilele acele care le pot lua cu prescriptia doctorului de a renunta la sarcina? multumesc mult

Răspuns Câştigător
| lucilucica a răspuns:

Da dupa zece zile testul iti va arata daca esti insarcinata sau nu? a renunta la sarcina...nu stiu ce sa zic eu am facut un avort si acum imi doresc sa mai raman dar nu vrea d. zeu

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Simptomele de sarcina apar cam la o luna de la concepere: greturi matinale, somnolenta, balonare, mici dureri abdominale.
2. La 10 zile de la concepere, testul ar putea sa-ti arate ca esti insarcinata. Dar ar putea sa-ti de un rezultat fals negativ. Un test sigur e cam la 21 de zile de la conceptie, adica cam o saptamana de intarziere a menstrei.
4. pastilele alea nu se dau la farmacie ca bomboanele, se iau in cursul unei internari, sub supraveghere medicala si numai daca ginecologul considera ca e cea mai buna metoda pentru tine de a intrerupe sarcina.

| nicky a răspuns:

Depinde de organism. Da dupa 10 zile facandu-ti testul vei sti daca esti insarcinata, dar cu pastilele ai grija. Parerea mea ar fi sa te gandesti bine inainte de a-ti face intrerupere de sarcina. E un pacat fffffff mare si exista si riscul de a nu mai putea avea copiii. Cand vei vrea sa ai un copil s-ar putea sa nu mai poti avea si atunci vei regreta enorm. Gandeste-te de 10 ori inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Testul de sarcina se face intre 10-5 zile dupa ce a ejaculat in tine...
exista si pastila de a2a zi care o poti lua pentru nu a apare sarcina... o pastila costa in jur de 500-600 de mii vechi... iar anticonceptionalele difera

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. Am o intrebare, acum 2 zile am avut un contact sexual neprotejat...in ziua urmatoare am simntit o sensibilitate usoare a sanilor. E posibil sa fiu insarcinata? Apar simptomele sarcinii atat de repede? Multumesc!

| viooleta a răspuns:

Ca sa afli daca esti insarcinata nu poti sa iti faci testul dp 10 zile trebuie sa ast mai mult de o luna ca sa vezi daca iti intarzie ciclul manstrual...si nu costa mult daca nu am insel e in valuare de 100 de mi vechi; 0; 0bafta!