| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara... dupa cate zile este bine sa fac testul barza? si daca am ramas ce pastile pot lua pentru a scapa de sarcina? la cat timp apar primele simptome k sunt insarcinata?

Răspuns Câştigător
| yasminna a răspuns:

Testul il poti face la o saptamana de intarziere a menstrei, simptomele nu apar din prima si difera de la femeie la femeie.Nu poti lua nici o pastila sa intrerupi sarcina, trebuie sa mergi la ginecolog pentru avort si sarcina sa aiba putin peste o luna. Sper ca ti-am fost de folos.

4 răspunsuri:
| yami a răspuns:

Poti face dupa ce iti lipseste menstruatia de o sapt...nu exista pastile sa "scapi" de sarcina, dar puteai lua POSTINOR, pilula de urgenta si acum nu mai aveai nicio teama...simptomele apar cam la o luna de la contactul sexual, in cazul in care esti insarcinata...(dar depinde de oragnismul fiecarei femei, eu nu am avut niciun semn, sunt care au si menstruatie peste sarcina...) asa ca cel mai sigur este o consultatie la medicul specialist!

| mary_4249 a răspuns:

Testul se poate efectua si din prima zi de intarziere in cazu unui ciclu mestrula regulat daca nu este regulat te sfatuiest sa mai astepti cateva zile. Simtomele sarcini variaza de la femeie la femeie.

| gabrielamaria a răspuns:

Buna, am citit raspunsurile de pe aceasta pagina si trebuie sa va contrazic pe toti.Sunt pastile care te scapa de sarcina chiar si daca esti 2 luni insarcinata numai ca nu sunt sigura daca sunt si in Romanai. Eu locuiesc in Anglia momentan si o prietena a facut avort cu pastile. I s-au introdus 3 pastile in vagin si in cateva ore a avortat acasa. Nu a simti absolut nimic.

| senet a răspuns:

Ajuta oare contraceptivele daca se folosesc dupa vreo 3 saptamiini dupa actul sexual?