| maadutzza a întrebat:

am si eu o dilema! Dupa ce mi s-a terminat CM a doua zi am avut contact sexual protejat. Dupa contact mi-a curs sange dar nu mult iar urmatoarele zile am avut scurgeri maronii dar fara miros urat big grin oare de la ce? astept raspunsurile voastre! happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul sexului menstruatia nu era intrutotul terminata.Scurgerile maronii ulterioare se pot produce/manifesta uneori pe parcursul mai multor zile, insa foarte slabe cantitativ si sunt rezultatul procesului de curatare de ultimele resturi a uterului.Ca o paranteza sangerarea se numeste menstruatie si nu CM (ciclu menstrual) care de fapt reprezinta durata in timp/zile dintre 2 menstruatii produse consecutiv.Multa sanatate.

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Scurgerile de sange sunt din cauaza ca nu se terminase complet ciclul menstrual.